ԵՎՐՈ-2016-ի վիճակահանությանը Հայաստանը ներկայացնելու է ՀՖՖ գործադիր տնօրեն Արմեն Մինասյանը
2016 թվականի Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության խմբային փուլի փետրվարի 23-ին ֆրանսիական Նիս քաղաքում կայանալիք վիճակահանությանը Հայաստանը ներկայացնելու է միայն ՀՖՖ գործադիր տնօրեն Արմեն Մինասյանը:
Mediamax Sport-ի թղթակցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնեցին, որ դա պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ հավաքականն առայժմ գլխավոր մարզիչ չունի:
Միաժամանակ, ՀՖՖ-ն հերքել է Ֆեյսբուքում տարածված այն լուրերը, թե Նիս է մեկնելու նաեւ թիմի նախկին գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը, ով այդ կապակցությամբ իբր ստանձնել է հավաքականի տեխնիկական տնօրենի պաշտոնը:
Ըստ ՀՖՖ-ի, մարտի 5-ին Կրասնոդարում Ռուսաստանի թիմի հետ կայանալիք ընկերական հանդիպմանը Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստներին պատրաստելու է նոր մարզիչ, որի անունը կհրապարակվի մոտ ժամանակներս՝ նրա հետ պայմանագիրը ստորագրելուց անմիջապես հետո:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն ընդգրկվել է ԵՎՐՈ-2016-ի 4-րդ զամբյուղում՝ Մոնտենեգրոյի, Շոտլանդիայի, Լատվիայի, Ուելսի, Բուլղարիայի, Էստոնիայի եւ Բելառուսի ընտրանիների հետ:

Executive Director of Armenian Football Federation Armen Minasyan to represent Armenia in EURO-2016 Qualifying Draw
Executive Director of Armenian Football Federation Armen Minasyan
Armenia will be represented by Executive Director of Armenian Football Federation Armen Minasyan at EURO-2016 Qualifying Draw due to be held at Nice's Palais des Congres Acropolis on February 23.
The Armenian Football Federation told Mediamax Sport's correspondent that it was conditioned by the fact that the national team doesn't have a head coach yet.
At the same time, the Armenian Football Federation denied the information disseminated on the Facebook according to which former head coach of the team Vardan Minasyan will also leave for Nice who undertook the position of the Technical Director of the team on this occasion.
According to the Armenian Football Federation, the new coach will train Armenian national team for the friendly match with Russian national team due on March 5 and the name of the new coach will be announced in near future, once the contract with him is signed.
It should be recalled that Armenian national football team was included in 4th pot of EURO-2016 with the teams of Montenegro, Scotland, Latvia, Wales, Bulgaria, Estonia and Belarus.