ԵՎՐՈ-2016-ի վիճակահանությանը Հայաստանը ներկայացնելու է ՀՖՖ գործադիր տնօրեն Արմեն Մինասյանը
2016 թվականի Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության խմբային փուլի փետրվարի 23-ին ֆրանսիական Նիս քաղաքում կայանալիք վիճակահանությանը Հայաստանը ներկայացնելու է միայն ՀՖՖ գործադիր տնօրեն Արմեն Մինասյանը:
Mediamax Sport-ի թղթակցին Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայից հայտնեցին, որ դա պայմանավորված է այն հանգամանքով, որ հավաքականն առայժմ գլխավոր մարզիչ չունի:
Միաժամանակ, ՀՖՖ-ն հերքել է Ֆեյսբուքում տարածված այն լուրերը, թե Նիս է մեկնելու նաեւ թիմի նախկին գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը, ով այդ կապակցությամբ իբր ստանձնել է հավաքականի տեխնիկական տնօրենի պաշտոնը:
Ըստ ՀՖՖ-ի, մարտի 5-ին Կրասնոդարում Ռուսաստանի թիմի հետ կայանալիք ընկերական հանդիպմանը Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստներին պատրաստելու է նոր մարզիչ, որի անունը կհրապարակվի մոտ ժամանակներս՝ նրա հետ պայմանագիրը ստորագրելուց անմիջապես հետո:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականն ընդգրկվել է ԵՎՐՈ-2016-ի 4-րդ զամբյուղում՝ Մոնտենեգրոյի, Շոտլանդիայի, Լատվիայի, Ուելսի, Բուլղարիայի, Էստոնիայի եւ Բելառուսի ընտրանիների հետ:

На жеребьевке ЕВРО-2016 Армению представит исполнительный директор ФФА Армен Минасян
На жеребьевке отборочного турнира чемпионата Европы по футболу-2016, которая пройдет 23 февраля во французском Ницце, Армению будет представлять только исполнительный директор Федерации футбола Армен Минасян.
Как сообщили Mediamax Sport в Федерации футбола Армении, это обусловлено отсутствием в сборной главного тренера.
Одновременно ФФА опровергла распространенную в Фейсбук информацию о том, что в Ницце отправится также бывший главный тренер сборной Армении Вардан Минасян, якобы ставший по этому поводу техническим директором сборной.
Как сообщили в ФФА, к товарищескому матча с командой России (5 марта в Краснодаре) футболистов сборной Армении будет готовить новый тренер, имя которого будет опубликовано в ближайшем будущем, сразу после заключения с ним контракта.