«Գալաքսի» խմբի 2021 ֆուտզալի մրցաշարի հաղթողը «Յուքոմ-1» թիմն է
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, առաջնորդվելով հասարակության առողջ ապրելակերպի խրախուսման սկզբունքով, կազմակերպել էր ֆուտզալի մրցաշար` «Գալաքսի» չեմպիոնների լիգա 2021, որին մասնակցեցին խմբի կազմում հանդես եկող ընկերությունների 8 թիմերը:
Մոտ մեկ ամիս շարունակվող խաղերը ընթանում էին «Megafood», «TI’ME», «Yerevan Mall», «Kinopark», «Santafe», «Ucom-1», «Ucom-2» թիմերի շուրջ 80 մարզիկների միջեւ, եւ 2021թ.-ի հաղթող ճանաչվեց Ucom-1 թիմը:
«Շնորհավորում եմ «Ucom-1» թիմին «Գալաքսի» չեմպիոնների լիգա 2021-ին ֆուտզալի մրցաշարում վաստակած հաղթանակի համար։ Վստահ եմ, որ թիմային ոգին, fair play-ն ու առողջ մրցակցությունը դրսեւորվում են նաեւ թիմի ամենօրյա աշխատանքում, որտեղ յուրաքանչյուրս մեր փոքր դերակատարությամբ պայքարում ենք մեծ ծրագրերի իրագործման  եւ մարդկանց կյանքի որակը բարելավման համար», -  ասել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը:
Հայաստանի լավագույն գործատուներից մեկի` «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի չեմպիոնների լիգայի  եզրափակչում «Ucom-1» թիմը 3-2 հաշվով դժվարին հաղթանակ տարավ «Galaxy» թիմի նկատմամբ, իսկ 3-րդ տեղի մրցախաղում  «Ucom-2»-ը 5-2 հաշվով հաղթեց «Megafood»-ին։ Ռմբարկուների ցանկը 9 գոլով գլխավորեց Megafood-ի ֆուտբոլիստ Միսակ Սիմոնյանը, իսկ լավագույն դարպասապահը «Ucom-1»-ից Միհրան Բաբայանն է։ Մրցաշարի ընթացքում տեղի ունեցավ 16 ֆուտբոլային թեժ հանդիպում, ֆուտբոլիստները խփեցին 100 գոլ, ստացան 40 դեղին եւ 4 կարմիր քարտեր։
«Այս դժվարին փուլում անցկացվող ֆուտբոլային թեժ մրցախաղերում մենք լցվեցինք մեծ էներգիայով եւ մոտիվացիայով, իսկ ֆուտզալի մրցաշարը փոքր տոն դարձավ մեզ համար», - ասել է TI’ME ընկերության գլխավոր տնօրեն, TI’ME թիմի ավագ Արսեն Մնացականյանը:
«Գալաքսի» Չեմպիոնների լիգան հրաշալի հնարավորություն էր առողջ ապրելակերպի եւ կորպորատիվ մշակույթի արժեքների բարձրացման համար», -  նշել է Chronograph ընկերության գլխավոր տնօրեն, «Galaxy» թիմի ավագ Գաբրիել Ավետիսյանը։
Լարված ու հետաքրքիր խաղերին իրենց եռանդուն աջակցությունը ցուցաբերեցին թիմերի երկրպագուներից կազմված ֆան-ակումբները, որոնք լեփ լեցուն տրիբունայից ակտիվորեն աջակցում էին թիմերին:
««Գալաքսի» Չեմպիոնների լիգան հիանալի առիթ էր «Գալաքսիի» աշխատակիցների համայնքի սպորտային ակտիվությունը խրախուսելու, աշխատակիցների միջեւ ներքին հաղորդակցության ապահովման եւ համայնքի զարգացման համար։ Ֆուտզալի մրցաշարով մենք նպաստում ենք առողջ մրցակցության սկզբունքների արմատավորմանը մեր համայնքում», - հավելել է «Գալաքսի» չեմպիոնների լիգայի կազմկոմիտեի ղեկավար Արմեն Խաչիկյանը։
Նշենք, որ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, որպես Հայաստանի լավագույն գործատուներից մեկը, իր համայնքի զարգացման համար տարբեր սոցիալական եւ կորպորատիվ քաղաքացիության նախագծեր է իրականացնում, այդ թվում նաեւ աշխատակիցների մասնակցությամբ սոցիալական ծրագրեր տարեցների եւ երեխաների համար, կրթական ծրագրեր խմբի ղեկավար կազմի մասնակցությամբ, արվեստի եւ դասական երաժշտության խրախուսում` Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգաշրջանին խմբի բոլոր աշխատակիցների հրավիրատոմսերի տրամադրմամբ: Խմբում համայնքի զարգացման ծրագրերը ներառում են նաեւ աշխատակիցների փոխանակման, աշխատանքային պրակտիկաների եւ անձնային զարգացման ուղղությունները:

Ucom-1 team wins the 2021 futsal tournament of the Galaxy Group
Guided by the principle of promoting a healthy lifestyle of the community, Galaxy Group of Companies organised a futsal tournament - Galaxy Champions League 2021 and 8 teams of the companies that are part of Group participated in it. Games, which lasted for about one month were between 80 competitors of Megafood, TI’ME, Yerevan Mall, Kinopark, Santafe, Ucom-1, Ucom-2 teams, and UCOM-1 team was recognised the winner of 2021.
“I would like to congratulate Ucom-1 team on becoming the winner of futsal tournament of Galaxy Champions League 2021. I am sure that the team spirit, fair play and healthy competition are also seen in the day-to-day work of the team where each of us struggle through our minor roles to implement large-scale programs for improving lives and communities”, said Co-Founder and CEO of Galaxy Group of Companies, Aram Khachatryan.
In the final of the Champions League of one of the top employers of Armenia, Galaxy Group of Companies, Ucom-1 team achieved a hard-won victory over the Galaxy team by a score of 3-2 and in the match for the third place Ucom-2 defeated Megafood by a score of 5-2. The list of scorers was headed by Megafood football player Misak Simonyan by 9 goals and the best goalkeeper was Mihran Babayan from Ucom-1. 16 football matches took place during the tournament, football players scored 100 goals, received 40 yellow and 4 red cards.
“In the heated football matches of this difficult period we were filled with a lot of energy and motivation and the futsal tournament became a small holiday for us”, said CEO of TI’ME, captain of TI’ME team, Arsen Mnatsakanyan.
“Galaxy Champions League was a wonderful opportunity to promote the values of a healthy lifestyle and corporate culture”, CEO of Chronograph, captain of Galaxy team, Gabriel Avetisyan noted.
It is worth to mention that during the games the fan-clubs showed enthusiastic support for their teams from the crowded tribune.
“Galaxy Champions League was a great opportunity to encourage the sports activity of Galaxy employees’ community for ensuring the internal communication between the employees and for the community development.  By futsal tournament we contribute to the establishment of the principles of healthy competition in our community", added head of the organizing committee of the Galaxy Champions League, Armen Khachikyan.
It is noteworthy that as one of the top employers of Armenia, Galaxy Group of Companies implements various social and corporate citizenship projects for its community development, as well as social programs for the elders and children with the participation of employees, and educational initiatives with the involvement of the executives of the Group, promotes arts and classical music by providing invitations to all the employees of the Group for the concert season of the Armenian State Symphony Orchestra. Community development programs in the Group also include staff exchanges, internships, and personal development dimension.