Մխիթարյան. Տեսնում եմ մեր թիմի պոտենցիալը, ու սրանք պարզապես խոսքեր չեն
Հայ կիսապաշտպանն ակումբի հետ նոր պայմանագիր կնքելուց հետո թեեւ առաջին գոլը խփեց «Նապոլիի» հետ խաղում, սակայն «Ռոման» երեկ 3-րդ անընդմեջ պարտությունը կրեց:
«Նապոլիի» հետ խաղից հետո Մխիթարյանը նշել է, որ երեկ ավելի լավ են խաղացել, քան նախորդ 2 հանդիպումներում: Նա չի կարծում, որ արժանի պարտություն են կրել:
«Խփած գոլից հետո ամեն ինչ արեցինք խաղը փրկելու համար: Հավասարեցրի հաշիվը, մի քանի պահեր ունեինք, բայց ցանկալի արդյունքի հասնելու համար կենտրոնացումը պակասեց: Թեեւ 3 խաղ է պարտվում ենք, բայց շատ ենք աշխատում ու փորձում հասնել հաղթանակի: Հենց մեզ դա հաջողվի, մրցաշրջանի մնացած խաղերում ավելի վստահ կգործենք»,- ֆուտբոլիստի խոսքերը մեջբերում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նա կարծում է, որ ավելի շատ պետք է աշխատեն իրենց մտածողության վրա՝ հանգստություն պահպանեն ու չզայրանան ստեղծված իրավիճակի պատճառով: Մխիթարյանը գտնում է, որ ամեն ինչ դեռ իրենց ձեռքերում է ու մնացած 8 հանդիպումներում կփորձեն իրենց ցույց տալ:
«Տեսնում եմ թիմի պոտենցիալը, սրանք պարզապես խոսքեր չեն, շատ հավասարակշռված ենք: Պարզապես հաղթանակի կարիք ունենք: Նման պահերին է երեւում թիմի ուժը: Մենք թիմ ենք, քանի որ միասին ենք գործում ու փորձում օգնել իրար՝ նույնիսկ նման դժվար իրավիճակում»,- ավելացրել է նա:
Կիսապաշտպանը նաեւ ընդգծել է, որ ֆիզիկապես իրեն լավ է զգում ու մրցաշրջանի վերսկսումից հետո առաջին անգամ է ողջ հանդիպման ընթացքում եղել խաղադաշտում:

Mkhitaryan: I see the potential of Roma, it is not just words
Henrikh Mkhitaryan has scored his first goal after signing a new deal with the club in the game against Napoli, which Roma lost. It was the third consecutive defeat for the club.
After the game, Mkhitaryan has noted that Roma played better than in the last few games and did not deserve to lose.
“We were trying very hard, we were doing our best and trying to get back in the game after conceding the goal. I can say that even though we have lost three games in a row, we are really working hard and trying to get that first win and then we will have more confidence for the rest of the season,” said the midfielder.
He believes that it’s more to work on the mentality: stay calm, don’t go crazy about it. Mkhitaryan has said that Roma still has eight games to play and everything is in the team’s hands.
“I see the potential in the team. It is not just words, we have a very balanced team. We just need that win. In these moments you see if a team is a team. In my opinion we are a team, because we are trying to stick together and help each other out, even if it is a hard moment,” he said.
Mkhitaryan has also stressed that he feels good physically, because he has played all the games since the restart of the league.