Մխիթարյան. Տեսնում եմ մեր թիմի պոտենցիալը, ու սրանք պարզապես խոսքեր չեն
Հայ կիսապաշտպանն ակումբի հետ նոր պայմանագիր կնքելուց հետո թեեւ առաջին գոլը խփեց «Նապոլիի» հետ խաղում, սակայն «Ռոման» երեկ 3-րդ անընդմեջ պարտությունը կրեց:
«Նապոլիի» հետ խաղից հետո Մխիթարյանը նշել է, որ երեկ ավելի լավ են խաղացել, քան նախորդ 2 հանդիպումներում: Նա չի կարծում, որ արժանի պարտություն են կրել:
«Խփած գոլից հետո ամեն ինչ արեցինք խաղը փրկելու համար: Հավասարեցրի հաշիվը, մի քանի պահեր ունեինք, բայց ցանկալի արդյունքի հասնելու համար կենտրոնացումը պակասեց: Թեեւ 3 խաղ է պարտվում ենք, բայց շատ ենք աշխատում ու փորձում հասնել հաղթանակի: Հենց մեզ դա հաջողվի, մրցաշրջանի մնացած խաղերում ավելի վստահ կգործենք»,- ֆուտբոլիստի խոսքերը մեջբերում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նա կարծում է, որ ավելի շատ պետք է աշխատեն իրենց մտածողության վրա՝ հանգստություն պահպանեն ու չզայրանան ստեղծված իրավիճակի պատճառով: Մխիթարյանը գտնում է, որ ամեն ինչ դեռ իրենց ձեռքերում է ու մնացած 8 հանդիպումներում կփորձեն իրենց ցույց տալ:
«Տեսնում եմ թիմի պոտենցիալը, սրանք պարզապես խոսքեր չեն, շատ հավասարակշռված ենք: Պարզապես հաղթանակի կարիք ունենք: Նման պահերին է երեւում թիմի ուժը: Մենք թիմ ենք, քանի որ միասին ենք գործում ու փորձում օգնել իրար՝ նույնիսկ նման դժվար իրավիճակում»,- ավելացրել է նա:
Կիսապաշտպանը նաեւ ընդգծել է, որ ֆիզիկապես իրեն լավ է զգում ու մրցաշրջանի վերսկսումից հետո առաջին անգամ է ողջ հանդիպման ընթացքում եղել խաղադաշտում:

Мхитарян: Вижу потенциал нашей команды, и это не просто слова
После подписания нового контракта с клубом армянский полузащитник хоть и забил первый гол в матче с «Наполи», однако вчера «Рома» потерпела третье поражение подряд.
После матча с «Наполи» Мхитарян отметил, что вчера они сыграли лучше, чем в предыдущих двух матчах. Он не считает, что его команда проиграла заслуженно.
«После забитого гола мы сделали все, чтобы спасти игру. Сравняли счет, было несколько моментов, но для достижения желаемого результата не хватило сосредоточенности. Хотя мы проигрываем уже 3-й матч, но мы много работаем и стремимся к победе. Как только нам это удастся, начнем действовать увереннее в остальных матчах турнира»,- цитирует слова футболиста официальный сайт клуба.
По его мнению, команда должна уделить внимание образу мышления, сохранить спокойствие и не злиться из-за ситуации. Мхитарян считает, что все еще в их руках, и они постараются показать себя на остальных 8 встречах.
«Вижу потенциал команды, и это не просто слова. Мы очень сбалансированы. Просто нам нужна победа. Именно в таких ситуациях видна сила команды. Мы команда, потому что действуем вместе, стараемся помочь друг другу даже в такой сложной ситуации»,- добавил он.
Полузащитник также подчеркнул, что чувствует себя хорошо физически и впервые после возобновления сезона оставался на поле в течение всего матча.