ՖԻՖԱ-ն հետաձգել է նոր վարկանշային աղյուսակի հրապարակումը
ՖԻՖԱ-ն հետաձգել է նոր վարկանշային աղյուսակի հրապարակումն ու հուլիսի 19-ի փոխարեն այն կլինի օգոստոսի 16-ին:
Դա հնարավորություն կտա Աշխարհի առաջնության արդյունքները սահուն կերպով ամփոփել, այս մասին հայտնել է ՖԻՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը.
«Աղյուսակը կհրապարակվի օգոստոսին, որպեսզի ՖԻՖԱ-ի կողմից հաստատված նոր բանաձեւից հետո բոլոր միջազգային հանդիպումները ներառվեն այդ ցանկում»:
Վերջին վարկանշային աղյուսակը եղել է հունիսի 7-ին: Աջաջիկա աղյուսակի միավորները ՖԻՖԱ-ն նոր եղանակով է հաշվարկելու: Այն կիրառվելու է նաեւ այն պատճառով, որպեսզի Աշխարհի կամ Եվրոպայի առաջնություն ընդունած երկրների հավաքականներն ավելի դանդաղ կորցնեն իրենց դիրքերն աղյուսակում, ու ուժեղ ընտրանիների նկատմամբ հաղթանակներն անգամ ընկերական խաղերում շատ միավորներ բերեն:

FIFA перенесла публикацию новой версии рейтинга сборных
Международная федерация футбола перенесла публикацию новой версии рейтинга национальных команд с 19 июля на 16 августа для обеспечения плавного перехода к новой формуле подсчета после чемпионата мира.
«Новая дата была выбрана в августе для обеспечения плавного перехода к новой формуле после недавнего завершения чемпионата мира и обеспечения того, чтобы все международные матчи с момента утверждения новой формулы советом FIFA были включены в следующие обновления»,- сообщили в пресс-службе FIFA.
Последняя версия рейтинга была опубликована 7 июня. В обновленном рейтинге FIFA впервые будет использовать новую систему подсчета очков, принятую в июне. Она была введена в том числе для того, чтобы сборные, чьи страны принимают чемпионат мира или другой крупный турнир, медленнее теряли позиции в рейтинге, так как победы над сильными командами, даже в товарищеских матчах, будут вознаграждаться большим количеством очков.