Վարդան Մինասյանը չի վերադառնա Հայաստանի հավաքական
Այսօր հայկական ֆուտբոլային կայքերից մեկը, հղում անելով իր աղբույրներին, գրել էր, որ Վարդան Մինասյանը գլխավորելու է Հայաստանի ազգային հավաքականը:
Mediamax Sport-ի հավաստի տեղեկություններով, ՀՖՖ-ի եւ Վարդան Մինասյանի միջեւ նման պայմանավորվածություն չկա: Մարզիչը չի պատրաստվում Լեհաստանի խաղից հետո ստանձնել ազգային ընտրանու մարզչի պաշտոնը:
Մեկ անգամ չէ, որ Հայաստանի հավաքականի երկրպագուները ցանկացել են Վարդան Մինասյանին տեսնել որպես գլխավոր մարզիչ: Շաբաթ օրն էլ Հայաստան-Ռումինիա խաղի ժամանակ նրանք անընդհատ բացականչում էին «Վարդան Մինասյան»:
Մինասյանը 2010-ից է գլխավորել Հայաստանի հավաքականը, նրա աշխատելու ընթացքում են տեղի ունեցել թիմի լավագույն ու նաեւ հաղթական հանդիպումները: Նա հավաքականից հեռացել է 2013-ին:

Vardan Minasyan will not return to Armenian national team
One of Armenian football pages stated with reference to its sources that Vardan Minasyan will lead Armenian national football team.
According to Mediamax Sport’s reliable information, there is no such an agreement between Armenian Football Federation and Vardan Minasyan. The coach is not going to take the position of the head coach of Armenian national team after the match with Poland.
This is not the first time Armenian fans express their desire to see Vardan Minasyan as head coach. They exclaimed “Vardan Minasyan” all the time during the Armenia-Romania match.
Minasyan headed Armenian national team since 2010, and it registered the best and victorious matches during his leadership. He left the team in 2013.