Հոկտեմբերի 2-ին ժամը 17:30-ին ֆուտբոլի Աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն Յուրի Ջորկաեֆի մասնակցությամբ «Փյունիկ» ակումբի մարզադաշտում տեղի է ունենալու բարեգործական հանդիպում:
Հանդիպումն ընթանալու է «Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի» եւ Հայաստանի լրագրողների ֆուտբոլի հավաքականների միջեւ:
Յուրի Ջորկաեֆը հանդես է գալու «Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի» կազմում, իսկ Հայաստանի լրագողների թիմում խաղալու է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ, «Փյունիկ» ակումբի գործադիր տնօրեն Վարդան Մինասյանը:
Հայաստանի լրագողների թիմի կազմում ընդգրկված են նաեւ Մեդիամաքսի գլխավոր խմբագիր Դավիթ Ալավերդյանը, ֆուտբոլային մեկնաբան Էդուարդ Քալանթարյանը:
Բարեգործական ֆուտբոլային հանդիպման ողջ հասույթը ուղղվելու է սահմանամերձ Խաչիկ գյուղի դպրոցի եւ Գավառ քաղաքի մանկատան սաների համար մարզական հանդերձանքի ձեռբերմանը:
Հանդիպման մուտքն ազատ է, իսկ բոլոր ցանկացողները հնարավորություն կունենան ստանալու Յուրի Ջորկաեֆի ինքնագիրը:

Юрий Джоркаефф выступит на благотворительном матче в Ереване
Благотворительный матч с участием чемпиона мира и Европы Юрия Джоркаеффа состоится на стадионе клуба «Пюник» 2 октября в 17:30.
Встреча пройдет между командами Акба-Кредит Агрикол Банка и сборной журналистов Армении по футболу.
Юрий Джоркаефф выступит в составе команды Акба-Кредит Агрикол Банка, а в составе сборной журналистов сыграет бывший главный тренер сборной Армении по футболу, исполнительный директор клуба «Пюник» Вардан Минасян.
В состав сборной журналистов войдут также главный редактор Медиамакс Давид Алавердян и футбольный комментатор Эдуард Калантарян.
Все средства, собранные благодаря  благотворительному матчу, будут направлены на приобретение спортивного снаряжения для учеников школы приграничного села Хачик и воспитанников детского приюта города Гавар.