Ստեփան Սարգսյանի մրցաշարին կմասնակցեն շուրջ 120 ըմբիշներ
Սեպտեմբերի 7-ին Վանաձորում մեկնարկելու է Ստեփան Սարգսյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային ավանդական մրցաշարը:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանն ասել է, որ այս պահին հայտ ուղարկել են 10 երկրի թիմեր:
«Ինչպես եւ նախորդ տարիներին, մենք ողջ ուժերով պատրաստվում ենք այս կարեւոր մրցաշարին: Հիմա հայտեր ունենք 10 երկրից, սակայն սպասում ենք, որ այդ թիվը դեռ կավելանա: Ընդհանուր առմամբ Սարգսյանի մրցաշարում հանդես կգա մոտ 120 ըմբիշ»,-նշել է Բաղդադյանը:
Հայտեր ուղարկել են ԱՄՆ-ի, Իրանի, Մոլդովայի, Հունաստանի, Վրաստանի, Սան-Մարինոյի, Իսրայելի, Ռուսաստանի ֆեդերացիաները, վերջինս Հայաստան կժամանի 4 թիմով:

В турнире Степана Саргсяна примут участие порядка 120 борцов
7 сентября в Ванадзоре стартует традиционный международный турнир по вольной борьбе имени Степана Саргсяна.
В беседе с корреспондентом Mediamax Sport генеральный секретарь федерации борьбы Армении Араик Багдадян сказал, что на данный момент заявку отправили команды из 10 стран.
«Как и в прошлые году, мы всеми силами готовимся к этому важному турниру. Сейчас у нас есть заявки из 10 стран, однако ждем, чтобы эта цифра еще увеличится. В целом на турнире Саргсяна выступят порядка 120 борцов»,- отметил Багдадян.
Заявки отправили федерации США, Ирана, Молдавии, Греции, Грузии, Сан-Марино, Израиля, России. От федерации России в Армению прибудут 4 команды.