Ստեփան Սարգսյանի մրցաշարին կմասնակցեն շուրջ 120 ըմբիշներ
Սեպտեմբերի 7-ին Վանաձորում մեկնարկելու է Ստեփան Սարգսյանի անվան ազատ ոճի ըմբշամարտի միջազգային ավանդական մրցաշարը:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանն ասել է, որ այս պահին հայտ ուղարկել են 10 երկրի թիմեր:
«Ինչպես եւ նախորդ տարիներին, մենք ողջ ուժերով պատրաստվում ենք այս կարեւոր մրցաշարին: Հիմա հայտեր ունենք 10 երկրից, սակայն սպասում ենք, որ այդ թիվը դեռ կավելանա: Ընդհանուր առմամբ Սարգսյանի մրցաշարում հանդես կգա մոտ 120 ըմբիշ»,-նշել է Բաղդադյանը:
Հայտեր ուղարկել են ԱՄՆ-ի, Իրանի, Մոլդովայի, Հունաստանի, Վրաստանի, Սան-Մարինոյի, Իսրայելի, Ռուսաստանի ֆեդերացիաները, վերջինս Հայաստան կժամանի 4 թիմով:

Around 120 wrestlers to participate in Stepan Sargsyan Cup
Secretary General of Armenian Wrestling Federation Arayik Baghdadyan told Mediamax Sport reporter that teams from 10 countries have applied for participation in this international freestyle wrestling competition.
“As usual, we put our efforts in duly organizing this tournament. We have already received applications from 10 countries, and we still expect this number to grow. Overall, 120 wrestlers will compete in the tournament this year,” Baghdadyan said.
The following countries have already applied: U.S., Iran, Moldova, Greece, Georgia, San Marino, Israel and Russian Federation. The latter will be represented by 4 teams.