Էդգար Ստեփանյանով հետաքրքրվում է Tour de France-ի մասնակցող ակումբ
Աշխարհի գավաթի արծաթե մեդալակիր Էդգար Ստեփանյանն ԱՄՆ-ում մասնակցել է մի շարք մրցաշարերի ու հաջողություններ գրանցել, ինչի շնորհիվ հայտնվել է ամերիկյան առաջատար թիմերի ուշադրության կենտրոնում:
Mediamax Sport-ին հեծանվորդն ասել է, որ նրանց մենեջերները հետեւում են իր յուրաքանչյուր մրցմանն ու արդյունքներին:
«Նկատել են իմ պոտենցիալն ու հեռանկարային լինելը, մտածում են, որ կարող եմ հանդես գալ իրենց թիմերում: Իմ ներկայիս ակումբի՝ Velo Pasadena team-ի սեփականատեր Հրաչ Գեւրիկյանը BMC թիմի մենեջերի հետ բանակցություներ է վարում: VO 2max թեսթ եմ հանձնել ու արդյունքներն ուղարկել նրանց: Պատասխանել են, որ այն համապատասխանում է պրոֆեսիոնալ մակարդակին ու զարմացել են, որ միչեւ այժմ որեւիցե պրոֆեսիոնալ թիմում հանդես չեմ եկել»,- ասել է Ստեփանյանը:
Նա խոստովանել է, որ դեռ վաղ է տեղափոխության մասին խոսելը: BMC-ին մասնակցում է Tour de France մրցաշարին, իսկ նոր կազմը ձեւավորվելու է նոյեմբերին, ու պետք է մինչ այդ սպասել:
«Եթե ստացվի նման թիմի կազմում ընդգրկվել, իմ կարիերայում շատ բան կփոխվի ու միայն դեպի լավը: BMC-ն աշխարհում լավագույն 21 առաջատար ակումբներից մեկն է ու մասնակցում է Tour de France, Giro d'Italia, Vuelta Espana ու մի շարք հեղինակավոր մրցաշարերի»,- ավելացրել է հեծանվորդը:

Участвующий в Tour de France клуб интересуется Эдгаром Степаняном
Серебряный призер Кубка мира Эдгар Степанян принял участие в США в ряде турниров и достиг успехов, благодаря чему оказался в центре внимания лидирующих американских команд.
Велосипедист сообщил Mediamax Sport, что их менеджеры следят за каждым его турниром и достигнутыми результатами.
«Они заметили мой потенциал и перспективность, думают, что смогу выступать в их командах. Владелец моей действующей команды Velo Pasadena team Грач Геврикян ведет переговоры с менеджером команду BMC. Я сдал тест VO 2max и отправил им результаты. Ответили, что он соответствует профессиональному уровню, и удивились, что до сих пор ни в одной профессиональной команде я не выступал»,- отметил Степанян.
Он признался, что еще рано говорить о переходе. BMC участвует в турнире Tour de France, а новый состав будет сформирован в ноябре, и до этого необходимо дождаться.
«Если получится войти в состав такой команды, в моей карьере изменится многое и только к лучшему. BMC – один из лучших 21 клубов мира, участвующий  в Tour de France, Giro d'Italia, Vuelta Espana и многих других влиятельных турнирах»,- добавил велосипедист.