Մեկ կադրում. Վիկ Դարչինյանի հաղթանակն ապրիլի 24-ին
2011 թվականի ապրիլի 24-ին ԱՄՆ-ում Վիկ Դարչինյանը տոնեց հերթական հաղթանակն ու վերադարձրեց IBO վարկածով չեմպիոնական գոտին:
Mediamax Sport«Մեկ կադրում» շարքում պատմելու ենք այս շատ կարեւոր օրվա ու մենամարտի մասին:
Լոս Անջելեսի «Nokia Theater»-ում Վիկ Դարչինյանը հանդիպում էր Յոնի Պերեսին: Նա ռինգ դուրս եկավ «1915» գրությամբ կիսավարտիքով: Առաջին րոպեներից պարզ դարձավ, որ հայ բռնցքամարտիկը մտադիր է մրցակցին նոկաուտի ենթարկել: Դարչինյանի հզոր հարվածներից մեկից հետո Պերեսը չկարողացավ ոտքի վրա մնալ եւ նոկդաունի ենթարկվեց:
Հանդիպումը տեւեց 5 ռաունդ, երբ մրցավարը կոլումբացու ունքը պատռվելու պատճառով դադարեցրեց մենամարտը:
Ասուլիսի ժամանակ Դարչինյանը հայտարարել է, որ հաղթանակը նվիրում է Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին: Այնուհետեւ բռնցքամարտիկը մասնակցել է Լոս Անջելեսում կազմակերպված Ցեղասպանությանը նվիրված երթին:
«Ապրիլի 24-ը՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, հատուկ տեղ ունի իմ բոլոր հայրենակիցների կյանքում: Ես ցանկանում էի, որպեսզի բոլորը զգան, թե ինչքան շատ էի մոտիվացված այս մենամարտում»,- խոստովանել էր Դարչինյանը:

В одном кадре: Победа Вика Дарчиняна 24 апреля
24 апреля 2011 года в США Вик Дарчинян отпраздновал очередную победу и вернул пояс чемпиона по версии IBO. В рубрике «В одном кадре» Mediamax Sport расскажет об этом важном дне.
В Nokia Theater в Лос-Анджелесе Вик Дарчинян встречался с Йони Пересом. Он вышел на ринг в шортах с надписью «1915». С первых минут стало очевидно, что боксер намерен закончить бой нокаутом. После одного из мощных ударов Дарчиняна Перес не смог удержаться на ногах, он был в нокдауне.
Встреча продлилась пять раундов: арбитр остановил бой, поскольку бровь колумбийца была рассечена.
В ходе пресс-конференции Дарчинян заявил, что посвящает свою победу памяти невинных жертв Геноцида армян. Позже боксер принял участие в шествии, посвященном годовщине Геноцида в Лос-Анджелесе.
«24 апреля, День памяти жертв Геноцида армян, имеет особое значение для всех моих соотечественников. Я хотел, чтобы все почувствовали, насколько сильна была моя мотивация во время этого боя», - признался Дарчинян.