Մեկ կադրում. Վիկ Դարչինյանի հաղթանակն ապրիլի 24-ին
2011 թվականի ապրիլի 24-ին ԱՄՆ-ում Վիկ Դարչինյանը տոնեց հերթական հաղթանակն ու վերադարձրեց IBO վարկածով չեմպիոնական գոտին:
Mediamax Sport«Մեկ կադրում» շարքում պատմելու ենք այս շատ կարեւոր օրվա ու մենամարտի մասին:
Լոս Անջելեսի «Nokia Theater»-ում Վիկ Դարչինյանը հանդիպում էր Յոնի Պերեսին: Նա ռինգ դուրս եկավ «1915» գրությամբ կիսավարտիքով: Առաջին րոպեներից պարզ դարձավ, որ հայ բռնցքամարտիկը մտադիր է մրցակցին նոկաուտի ենթարկել: Դարչինյանի հզոր հարվածներից մեկից հետո Պերեսը չկարողացավ ոտքի վրա մնալ եւ նոկդաունի ենթարկվեց:
Հանդիպումը տեւեց 5 ռաունդ, երբ մրցավարը կոլումբացու ունքը պատռվելու պատճառով դադարեցրեց մենամարտը:
Ասուլիսի ժամանակ Դարչինյանը հայտարարել է, որ հաղթանակը նվիրում է Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակին: Այնուհետեւ բռնցքամարտիկը մասնակցել է Լոս Անջելեսում կազմակերպված Ցեղասպանությանը նվիրված երթին:
«Ապրիլի 24-ը՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրը, հատուկ տեղ ունի իմ բոլոր հայրենակիցների կյանքում: Ես ցանկանում էի, որպեսզի բոլորը զգան, թե ինչքան շատ էի մոտիվացված այս մենամարտում»,- խոստովանել էր Դարչինյանը:

In One Shot: Vic Darchinyan’s victory on April 24
On 24 April 2011, Vic Darchinyan won yet another fight in USA and retained the belt of IBO champion.
This issue of In One Shot series by Mediamax Sport tells about those very important day and fight.
Vic Darchinyan faced Yonnhy Perez in Los Angeles’s Nokia Theater. He came out into the ring with “1915” printed on his shorts. It became clear in the first minutes that the Armenian boxer wanted to knock out his opponent. One of Darchinyan’s mighty blows was indeed too much for Perez to take on his feet, and he knocked down.
The fight lasted 5 rounds, and then the referee stopped it as the Colombian boxer’s brow got split.
During the press conference, Darchinyan stated he dedicated his victory to the memory of innocent victims of Armenian Genocide. He later took part in the Los Angeles march, also dedicated to the Genocide.
“April 24, the remembrance day of the victims of Armenian Genocide, holds a special place in the lives of all my compatriots. I wanted everyone to feel how motivated I was to win this fight,” Darchinyan said.