Էմերի. Ցանկանում եմ տիտղոսի համար պայքարել բոլոր 4 մրցաշարերում
Այսօր «Արսենալը» «Էմիրեյթսում» Եվրոպայի Լիգայի խմբային փուլի առաջին խաղում ընդունելու է «Վորսկլային»:
Լոնդոնյան թիմի գլխավոր մարզիչ Ունայ Էմերին նախախաղային մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշել է, որ իր համար ամենակարեւորը ամեն խաղում արդյունավետ կազմ ընտրելն է, քանի որ միաժամանակ հանդես են գալիս 4 մրցաշարերում, եւ ԵԼ-ն դրանցից մեկն է:
«Ամեն խաղն էլ կարեւոր է մեզ համար: Այսօր հանդես են գալու 11 լավագույնը, որպեսզի  կարողանանք շարունակել մեր առաջխաղացումը: Ես սա ասել եմ խաղացողներին, հիմ ա էլ կկրկնեմ: Պրեմիեր Լիգան մեզ համար գլխավոր մրցաշարն է, այն մեզ շատ մեծ պարտավորություն է տալիս մեզ, ավելի, քան մյուսները: 38 հանդիպում ունենք: Մյուսներն էլ պակաս կարեւոր չեն, հիմա մտածում ենք առաջիկա մրցակցի ու 90 րոպե լավ խաղի մասին»,- նշել է մարզիչը:
Էմերին խոստովանել է, որ տիտղոսներն իրենց համար կարեւոր են: Նա հիշել է 2000-ի եզրափակիչը, երբ «Արսենալը» չի կարողացել հաղթել «Գալաթասարային», ապա 2006-ին ՉԼ-ի եզրափակչում է պարտություն կրել.

Emery: I want to play for titles in all 4 competitions
Today Arsenal will play against Vorskla on the pitch at the Emirates. The game will be held within the frames of Group stage of Europa League.
Arsenal manager Unai Emery gave a news conference before the match and said that finding the best performance with the players is the most important aspect for him, as they have four competitions this season, among which Europa League.
“Each match is important for us. The best 11 will play tomorrow so that we can continue to improve in our way both tactically and individually. I told the players the same thing that I’ll tell you. The Premier League is the first competition because it’s giving us a big responsibility, maybe bigger than the others, in the season. There are 38 matches. Other competitions are very important too. Today, we are only thinking about giving our supporters the first performance and a good 90 minutes on the pitch at the Emirates,” the coach noted.
Emery said that every title is very important for them. He remembered 2000, when Arsenal played the final against Galatasaray but didn’t win. He also told about 2006, when Arsenal played the final in the Champions League and also didn’t win.