Էմերի. Ցանկանում եմ տիտղոսի համար պայքարել բոլոր 4 մրցաշարերում
Այսօր «Արսենալը» «Էմիրեյթսում» Եվրոպայի Լիգայի խմբային փուլի առաջին խաղում ընդունելու է «Վորսկլային»:
Լոնդոնյան թիմի գլխավոր մարզիչ Ունայ Էմերին նախախաղային մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշել է, որ իր համար ամենակարեւորը ամեն խաղում արդյունավետ կազմ ընտրելն է, քանի որ միաժամանակ հանդես են գալիս 4 մրցաշարերում, եւ ԵԼ-ն դրանցից մեկն է:
«Ամեն խաղն էլ կարեւոր է մեզ համար: Այսօր հանդես են գալու 11 լավագույնը, որպեսզի  կարողանանք շարունակել մեր առաջխաղացումը: Ես սա ասել եմ խաղացողներին, հիմ ա էլ կկրկնեմ: Պրեմիեր Լիգան մեզ համար գլխավոր մրցաշարն է, այն մեզ շատ մեծ պարտավորություն է տալիս մեզ, ավելի, քան մյուսները: 38 հանդիպում ունենք: Մյուսներն էլ պակաս կարեւոր չեն, հիմա մտածում ենք առաջիկա մրցակցի ու 90 րոպե լավ խաղի մասին»,- նշել է մարզիչը:
Էմերին խոստովանել է, որ տիտղոսներն իրենց համար կարեւոր են: Նա հիշել է 2000-ի եզրափակիչը, երբ «Արսենալը» չի կարողացել հաղթել «Գալաթասարային», ապա 2006-ին ՉԼ-ի եզրափակչում է պարտություն կրել.

Эмери: Будем бороться за титулы во всех четырех турнирах
Главный тренер лондонской команды Унаи Эмери в предматчевой пресс-конференции отметил, что самое важное для него в каждой игре выбрать эффективный состав, так как они одновременно выступают в 4 турнирах, а Лига Европы – один из них.
«Каждая игра для нас важна. Сегодня сыграют 11 лучших, чтобы мы смогли продолжить наш прогресс. Я это говорил игрокам и сейчас снова повторю. Премьер Лига для нас является главным турниром, она накладывает на нас большие обязательства – больше, чем другие. У нас 38 встреч. Остальные тоже не менее важны. Сейчас мы думаем о предстоящих соперниках и о том, чтобы продемонстрировать хорошую игру за 90 минут», - отметил тренер.
Эмери признался, что для них важны титулы. Он вспомнил финал 2000 года, когда «Арсенал» не смог победить «Галатасарай», а затем в ЛЧ 2006 года проиграл в финале.