Վենգեր. Իմ թիմին ցանկանում եմ Չեմպիոնների Լիգայում տեսնել
Վաղը Եվրոպայի Լիգայի պատասխան խաղում «Արսենալը» հյուրընկալելու է «Միլանին»: Առաջին խաղում Արսեն Վենգերի սաները 2:0 հաշվով առավելության էին հասել, գոլերից մեկն էլ խփել էր Հենրիխ Մխիթարյանը:
Այսօր կայացած նախախաղային մամուլի ասուլիսի ժամանակ Վենգերը նշել է, որ ցանկանում է իր թիմին Չեմպիոնների Լիգայում տեսնել.
«Այս տարվա Եվրոպայի Լիգան շատ ուժեղ է, նայեք «Միլանին», «Բորուսիային», «Ատլետիկոյին»:  Շատ լավ թիմեր կան, մրցաշարն առավել քան երբեւէ ուժեղ է»,- ասել է մարզիչը:
Նա ընդգծել է, որ միշտ փորձում է  ուժեղագույն կազմը ընտրել, որպեսզի կարողանան արդյունքի հասնել:
Իսկ հայ կիսապաշտպանի մասին Վենգերն ասել է հետեւյալը. «Նրան լավ են ընդունել: Մխիթարյանը գիտեր, ինչպես պահել իրեն: Երբեք չեմ զարմանում, երբ խաղացողների մոտ ստացվում է: Անցյալում ունեցած հաջողությունները մեզ համար ոչինչ չեն նշանակում»:

Венгер: Хочу видеть свою команду в Лиге чемпионов
Завтра в ответном матче Лиги Европы «Арсенал» примет «Милан». В первой игре воспитанники Венгера достигли преимущества со счетом 2:0, один из голов забил Генрих Мхитарян.
В ходе сегодняшней предматчевой пресс-конференции Венгер отметил, что хочет видеть свою команду в Лиге Чемпионов.
«Лига Европы в этом году достаточно сильна, посмотрите на «Милан», «Боруссию», «Атлетико». Есть очень хорошие команды, турнир силен как никогда»,- отметил тренер.
Он подчеркнул, что всегда старается выбирать сильнейший состав, чтобы команда сумела достичь желаемого результата.
А об армянском полузащитнике Венгер отметил следующее: «Его приняли хорошо. Мхитарян знал, как вести себя. Я не удивляюсь, когда у игроков складывается игра. Успехи прошлого для нас не значат ничего».