Վենգեր. Իմ թիմին ցանկանում եմ Չեմպիոնների Լիգայում տեսնել
Վաղը Եվրոպայի Լիգայի պատասխան խաղում «Արսենալը» հյուրընկալելու է «Միլանին»: Առաջին խաղում Արսեն Վենգերի սաները 2:0 հաշվով առավելության էին հասել, գոլերից մեկն էլ խփել էր Հենրիխ Մխիթարյանը:
Այսօր կայացած նախախաղային մամուլի ասուլիսի ժամանակ Վենգերը նշել է, որ ցանկանում է իր թիմին Չեմպիոնների Լիգայում տեսնել.
«Այս տարվա Եվրոպայի Լիգան շատ ուժեղ է, նայեք «Միլանին», «Բորուսիային», «Ատլետիկոյին»:  Շատ լավ թիմեր կան, մրցաշարն առավել քան երբեւէ ուժեղ է»,- ասել է մարզիչը:
Նա ընդգծել է, որ միշտ փորձում է  ուժեղագույն կազմը ընտրել, որպեսզի կարողանան արդյունքի հասնել:
Իսկ հայ կիսապաշտպանի մասին Վենգերն ասել է հետեւյալը. «Նրան լավ են ընդունել: Մխիթարյանը գիտեր, ինչպես պահել իրեն: Երբեք չեմ զարմանում, երբ խաղացողների մոտ ստացվում է: Անցյալում ունեցած հաջողությունները մեզ համար ոչինչ չեն նշանակում»:

Wenger: I want Arsenal to be in the Champions League
Arsenal will host Milan in the second leg of their Europa League tie tomorrow. Arsene Wenger’s men beat the Italian team 0-2 IN the first leg, with Armenian midfielder Henrikh Mkhitaryan among goalscorers.
Wenger has stated in the pre-match press conference today that he wants his team to be in the Champions League.
“The Europa League is very strong this year. Look at Milan, Dortmund and Atletico. Many good teams. This competition is at a higher level than ever,” said the manager.
He has stressed he always picks the best team to win the next game.
Wenger has spoken about Mkhitaryan as well, noting, “He has been well accepted. Players of his caliber, it helps he has been abroad before so he knows how to behave. I am never surprised when players do well. Having success in the past doesn’t mean anything for us.”