Արթուր Պետրոսյան. Փոփոխությունները կտեսնեք արդեն նոյեմբերի 11-ին
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն այսօր ներկայացրել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանին:
Հայրապետյանը նշել է, որ Պետրոսյանը բոլորի համար սիրելի է ու նորանշանակ մարզչին ցանկացել է բեղմնավոր աշխատանք ու հաջողություններ:
Պետրոսյանն էլ իր հերթին ընդգծել է, որ հավաքականում անպայման փոփոխություններ են լինելու ու դրանք կերեւան ԱԱ-2018-ի ընտրական մրցաշարում Չեռնոգորիայի դեմ խաղում, որը կայանալու է նոյեմբերի 11-ին Երեւանում:
«Ցյուրիխում» էլ չեմ աշխատելու: Հայաստանում եմ լինելու ու հետեւելու եմ առաջնության ընթացքին: Աշխատելու եմ բոլոր հանդիպումներին ներկա լինել:
Եթե թիմն առաջընթաց ունենա, դա ինձ համար արդեն արդյունք կհամարեմ»,- ասել է մարզիչը:
Նա փորձելու է թիմին դրական էներգիա փոխանցել ու տղաներին հոգեբանորեն պատրաստել: Պետրոսյանը հավատում է, որ կարողանալու են հաջողություններ ունենալ, հակառակ դեպքում չէր համաձայնվի այս դժվար պահին գլխավորել հավաքականը: «Ես գիտեմ ուր եմ եկել ու ինչի համար: Երկար տարիներ աշխատել եմ հավաքականում, ծանոթ եմ խոհանոցին: Առաջիկա խաղում ամեն ինչ անելու ենք, որ հաղթանակի հասնենք»:
Մարզիչն ավելացրել է, որ երկրպագուների աջակցության կարիքն ունի ու ցանկանում է, որ նրանք թիմի կողքին լինեն:
Պետրոսյանին հավաքականում օգնելու են Ռազմիկ Գրիգորյանն ու Սարգիս Հովհաննիսյանը, իսկ դարպասապահների հետ աշխատելու է Հայկ Կիրակոսյանը:

President of Football Federation of Armenia (FFA) Ruben Hayrapetyan introduced today the head coach of the Armenia national football team Artur Petrosyan.
Hayrapetyan remarked that everyone welcomes Petrosyan and wished the newly appointed coach fruitful work and successes.
Petrosyan noted in his turn that certain changes in the team will be noticeable in the qualifying round of 2018 World Championship, in the game against Montenegro, which will take place on November 11, Yerevan.
“I will not work in FC Zurich any longer. I will be in Armenia, following the championship. I will try to be present at all the games.
If the team has progress, I will consider it a significant result for me,” the coach said.
He will try to give off some positive energy in the team and prepare young people psychologically. Petrosyan is convinced that he will be able to register successes; otherwise, he would not have agreed to lead the team in this difficult situation. “I know where I have come and for what reason. I have worked in the national team for many years, and I know the kitchen. We will do everything possible to achieve success in the coming games.”
The coach added that he needs support from the fans and wishes them to be with the team.
Razmik Grigoryan and Sargis Hovhannisyan will help Petrosyan in the team, while Hayk Kirakosyan will work with goalkeepers.