Արթուր Պետրոսյան. Փոփոխությունները կտեսնեք արդեն նոյեմբերի 11-ին
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն այսօր ներկայացրել է հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանին:
Հայրապետյանը նշել է, որ Պետրոսյանը բոլորի համար սիրելի է ու նորանշանակ մարզչին ցանկացել է բեղմնավոր աշխատանք ու հաջողություններ:
Պետրոսյանն էլ իր հերթին ընդգծել է, որ հավաքականում անպայման փոփոխություններ են լինելու ու դրանք կերեւան ԱԱ-2018-ի ընտրական մրցաշարում Չեռնոգորիայի դեմ խաղում, որը կայանալու է նոյեմբերի 11-ին Երեւանում:
«Ցյուրիխում» էլ չեմ աշխատելու: Հայաստանում եմ լինելու ու հետեւելու եմ առաջնության ընթացքին: Աշխատելու եմ բոլոր հանդիպումներին ներկա լինել:
Եթե թիմն առաջընթաց ունենա, դա ինձ համար արդեն արդյունք կհամարեմ»,- ասել է մարզիչը:
Նա փորձելու է թիմին դրական էներգիա փոխանցել ու տղաներին հոգեբանորեն պատրաստել: Պետրոսյանը հավատում է, որ կարողանալու են հաջողություններ ունենալ, հակառակ դեպքում չէր համաձայնվի այս դժվար պահին գլխավորել հավաքականը: «Ես գիտեմ ուր եմ եկել ու ինչի համար: Երկար տարիներ աշխատել եմ հավաքականում, ծանոթ եմ խոհանոցին: Առաջիկա խաղում ամեն ինչ անելու ենք, որ հաղթանակի հասնենք»:
Մարզիչն ավելացրել է, որ երկրպագուների աջակցության կարիքն ունի ու ցանկանում է, որ նրանք թիմի կողքին լինեն:
Պետրոսյանին հավաքականում օգնելու են Ռազմիկ Գրիգորյանն ու Սարգիս Հովհաննիսյանը, իսկ դարպասապահների հետ աշխատելու է Հայկ Կիրակոսյանը:

Артур Петросян: Изменения станут очевидны уже 11 ноября - Sport.mediamax.am
Глава Федерации Армении по футболу Рубен Айрапетян представил сегодня нового главного тренера команды Артура Петросяна.
Айрапетян отметил, что к Петросяну все относятся хорошо, и пожелал тренеру плодотворной работы.
Петросян в свою очередь отметил, что произошедшие в команде изменения будут очевидны уже в матче против Черногории в рамках отборочного тура ЧМ-2018, который состоится 11 ноября в Ереване.
«Я больше не буду работать в «Цюрихе». Я буду в Армении и буду следить за первенством. Постараюсь присутствовать на всех матчах. Если у команды будет прогресс, я уже буду считать это для себя результатом», - сказал тренер.
Он постарается передать команде положительные импульсы и оказать психологическую поддержку – в противном случае он не согласился бы возглавить команду в такой тяжелый момент. «Я знаю, куда пришел и зачем. Долгие годы я работал в сборной, я знаком с внутренней кухней. Сделаем все возможное, чтобы победить в следующем матче».
Тренер добавил, что он сам и вся команда нуждается в поддержке фанатов.
Помогать Петросяну в сборной будут Размик Григорян и Саркис Ованнисян. С вратарями будет работать Айк Киракосян.