Ֆրանսիական «Դիժոն» ակումբը պաշտոնապես հայտարարել է, որ Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Գաել Անդոնյանը մինչեւ մրցաշրջանի ավարտը վարձավճարով հանդես է գալու այդ թիմում:
«Ես գիտեմ, որ «Դիժոնի» ներկայացուցիչները Ֆրանսիա-Հայաստան խաղի ժամանակ հետեւել են իմ խաղին: Ես համաձայնվեցի տեղափոխվել այստեղ, որովհետեւ հասկանում էի, որ «Օլիմպիկում» դժվար է տեղ գտնել հիմնական կազմում: Այս թիմը լավ որակներ ունի, ես էլ ցանկանում եմ որքան հնարավոր է օգնել վերջինիս դուրս գալ առաջին Լիգա»,- ակումբի պաշտոնական կայքին ասել է Անդոնյանը:
Ֆուտբոլիստը նշել է, որ ամառվանից հետեւում է «Դիժոնի» խաղերին, սկսել է ճանաչել խաղացողներին, իրեն դուր է գալիս թիմի փիլիսոփայությունն ու անհամբեր սպասում է, թե երբ է խաղադաշտ դուրս գալու:

French team Dijon stated officially that defender of Armenian national team Gael Andonian will be loaned by them till the end of the season.
“I know that Dijon’s agents were watching my game closely during France-Armenia match. I agreed to move here as I understood that it is very difficult to find a place in Olympique de Marseille. This team has good features and I want to help it move to the first league”, Andonian said it to the team’s official website.
The footballer said that he’s been watching Dijon’s matches closely since summer and now recognizes the players, he likes the team’s philosophy and is looking forward to play.