Ֆրանսիական «Դիժոն» ակումբը պաշտոնապես հայտարարել է, որ Հայաստանի հավաքականի պաշտպան Գաել Անդոնյանը մինչեւ մրցաշրջանի ավարտը վարձավճարով հանդես է գալու այդ թիմում:
«Ես գիտեմ, որ «Դիժոնի» ներկայացուցիչները Ֆրանսիա-Հայաստան խաղի ժամանակ հետեւել են իմ խաղին: Ես համաձայնվեցի տեղափոխվել այստեղ, որովհետեւ հասկանում էի, որ «Օլիմպիկում» դժվար է տեղ գտնել հիմնական կազմում: Այս թիմը լավ որակներ ունի, ես էլ ցանկանում եմ որքան հնարավոր է օգնել վերջինիս դուրս գալ առաջին Լիգա»,- ակումբի պաշտոնական կայքին ասել է Անդոնյանը:
Ֆուտբոլիստը նշել է, որ ամառվանից հետեւում է «Դիժոնի» խաղերին, սկսել է ճանաչել խաղացողներին, իրեն դուր է գալիս թիմի փիլիսոփայությունն ու անհամբեր սպասում է, թե երբ է խաղադաշտ դուրս գալու:

Гаэль Андонян: С нетерпеньем жду, когда выйду на поле
Французский клуб «Дижон» официально объявил, что Гаэль Андонян – защитник клуба «Олимпик» и сборной Армении – до конца сезона будет играть за «Дижон» на правах аренды.
«Я знаю, что представители «Дижона» следили за мной во время матча Франция-Армения. Я согласился играть за них, потому что понимал: в «Олимпик» трудно попасть в основной состав. Это неплохая команда, и я постараюсь по возможности помочь ей выйти в первую лигу», - сказал Андонян официальному сайту клуба.
Футболист отметил, что с лета следит за играми «Дижона», уже начал узнавать товарищей. Андоняну нравится философия команды, и он с нетерпеньем ждет дня, когда выйдет на поле.