Հայաստանի ազգային հավաքականի ու Մարսելի «Օլիմպիկի» պաշտպան Գաել Անդոնյանն ասել է, որ հպարտությամբ է կրում Հայաստանի ընտրանու մարզաշապիկը:
«Անչափ հպարտ եմ, որ ներկայացնում եմ իմ նախնիների երկիրը: Շատ հաճելի էր տեսնել ուրախ երկրպագուների ու նրանց համար ինչ-որ լավ բան անել: Փորձի պակասը, որն ունեի ակումբում, լրացրի հավաքականում»,- «Օլիմպիկի» պաշտոնական կայքին ասել է Անդոնյանը:
Նա անդրադարձել է նաեւ իր ակումբին ու նշել, որ Մարսելո Բիելսայի գալուց հետո երիտասարդներին ավելի շատ են սկսել ուշադրություն դարձնել. «Հուսամ, որ ես նույնպես ավելի հաճախ կհայտնվեմ խաղադաշտում»:

Defender for the Armenia national team and Olympique Marseille Gael Andonian said he prides himself in wearing the Armenia national’s T-shirt.
“I am extremely proud to represent the country of my ancestors. I was very happy to meet cheerful fans and do something good for them. The filled lack of practice I had in the club in the national team,” Andonian told Olympique’s official website.
He also touched upon his club and said that after Marcello Bielsa was appointed head coach, the young players started receiving more attention. “I hope I will be on the field more often.”