Հայաստանի ազգային հավաքականի ու Մարսելի «Օլիմպիկի» պաշտպան Գաել Անդոնյանն ասել է, որ հպարտությամբ է կրում Հայաստանի ընտրանու մարզաշապիկը:
«Անչափ հպարտ եմ, որ ներկայացնում եմ իմ նախնիների երկիրը: Շատ հաճելի էր տեսնել ուրախ երկրպագուների ու նրանց համար ինչ-որ լավ բան անել: Փորձի պակասը, որն ունեի ակումբում, լրացրի հավաքականում»,- «Օլիմպիկի» պաշտոնական կայքին ասել է Անդոնյանը:
Նա անդրադարձել է նաեւ իր ակումբին ու նշել, որ Մարսելո Բիելսայի գալուց հետո երիտասարդներին ավելի շատ են սկսել ուշադրություն դարձնել. «Հուսամ, որ ես նույնպես ավելի հաճախ կհայտնվեմ խաղադաշտում»:

Гаэль Андонян надеется в этом году чаще выходить на поле
Защитник национальной сборной Армении и марсельского клуба «Олимпик» Гаэль Андонян сказал, что с гордостью носит форму армянской сборной.
«Я бесконечно горд представлять страну своих предков. Было очень приятно видеть довольных болельщиков и сделать что-то хорошее для них. Недостаток опыта, который у меня был в клубе, я восполнил в сборной», - сказал официальному сайту «Олимпика» Андонян.
Он высказался также о своем клубе и отметил, что Марсело Бьелса, возглавив клуб, начал уделять больше внимания молодым игрокам: «Надеюсь, я буду чаще выходить на поле».