Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ու Մոսկվայի «Դինամոյի» դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին խոստովանել է, որ դեռ չի մտածում կարիերան ավարտելու մասին:
40-ամյա դարպասապահը ցանկանում է խաղալ, սակայն որ ակումբում, դեռ հայտնի չէ:
«Ես սովոր եմ, որ «Դինամոյի» հետ պայմանագիրը երկարաձգում եմ առաջնության ավարտից հետո՝ մայիսին կամ էլ հունիսին: Երիտասարդներն են շտապում շուտ պայմանագիր կնքել, իմ դեպքում ամեն ինչ այլ է»,- sport-express.ru-ին ասել է Բերեզովսկին:
Դարպասապահի խոսքով, պետք է պարզել արդյոք նա պետք է «Դինամոյին» կամ որեւէ այլ ակումբի: Նա չի համարում, որ այս մեկ տարվա ընթացքում թուլացել է, սակայն հնարավոր է գտնվեն մարդիկ, որ հակառակը մտածեն:

Вратарь московского «Динамо» и сборной Армении Роман Березовский признался, что пока не задумывается о завершении своей карьеры.
40-летний футболист хочет выступать дальше, однако пока неизвестно, за какой именно клуб.
«Да я уже привык, что контракт с «Динамо» продлеваю после завершения чемпионата. То в мае, то в июне. Это с молодежью стараются все подписывать заранее. В моем случае торопиться некуда», - сказал Березовский sport-express.ru.
По словам голкипера, необходимо понять, какой команде он нужен - «Динамо» или кому-то еще. «На мой взгляд, за этот год я не стал слабее. Но кто-то, возможно, считает иначе», - сказал вратарь.