Երիտասարդ հունահռոմեականները պատրաստվում են ԵԱ-ին
Հունահռոմեական ոճի ըմբիշները գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանի գլխավորությամբ վերջին հավաքն են անցկացնում Օլիմպավանում: Նրանք այնտեղ մնալու են հուլիսի 18-28-ը:
Մարզիչը Mediamax Sport-ին ասել է, որ ԵԱ-ում հանդես են գալու Տիգրան Մինասյանը (55 կգ), Արարատ Մանուչարյանը (60 կգ), Հրաչյա Պողոսյանը (63 կգ), Աշոտ Կիրակոսյանը (67 կգ), Մալխաս Ամոյանը (72 կգ), Էրիկ Էլոյանը (82 կգ), Հակոբ Բաղդասարյանը (87 կգ) եւ Դավիթ Օվասափյանը (130 կգ):
«Տղաների տրամադրվածությունը մարտական է, կարեւորը վնասվածքներ չկան: Դեռ ծանր աշխատանքի փուլում ենք, այնպես ենք անելու, որ առաջնությունում լավագույն մարզավիճակում լինենք»,- ասել է Բաբալարյանը:

Armenia’s Greco-Roman wrestlers are training for European Junior C’ship
Armenia’s Greco-Roman wrestling team is currently in a training camp under the guidance of head coach Armen Babalaryan in Olympavan. The camp started on July 18 and is expected to end on July 28.
Babalaryan has told Mediamax Sport that Armenia will be represented in the tournament by Tigran Minasyan (55kg), Ararat Manucharyan (60kg), Hrachya Poghosyan (63kg), Ashot Kirakosyan (67kg), Malkhas Amoyan (72kg), Erik Eloyan (82kg), Hakob Baghdasaryan (87kg) and Davit Ovasapyan (130kg).
“The boys are in a competitive mood, and what matters the most, we are injury-free. We are working hard now to get the athletes in the best form by the start of the tournament,” said the coach.