Երիտասարդ ազատ ոճայինները կմասնակցեն միջազգային թիմային մրցաշարի
Վաղը Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը մեկնելու է Մոլդովա, որտեղ մասնակցելու է միջազգային թիմային մրցաշարի:
Ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ քանի որ Հայաստանի առաջնությունը վերջերս է կայացել, որոշել են մարզիկներին չծանրաբեռնել ու քաշ չգցել: Այդ պատճառով նրանք ոչ իրենց սովորական քաշային կարգերում հանդես կգան:
«Մրցաշարը թիմային է, միասնական արդյունքն է կարեւոր: Մեզ համար առաջնայինն այն է, որ Եվրոպայի առաջնությունից առաջ տղաները որքան հնարավոր է շատ գոտեմարտեր անցկացնեն»,- ասել է Վարդանյանը:
Մոլդովա կմեկնեն Առաքել Մովսիսյանը (50 կգ), Կարեն Զուրաբյանը (57 կգ), Արսեն Հարությունյանը (61 կգ), Վազգեն Թեւանյանը (65 կգ), Գեղամ Գալստյանը (70 կգ), Արման Անդրիասյանը (74 կգ), Հրայր Ալիխանյանը (79 կգ), Արման Ավագյանը (86 կգ), Մհեր Մարկոսյանը (92 կգ) եւ Հովհաննես Մաղաքյանը (120 կգ):

Молодые вольные борцы примут участие в международном командном турнире
Завтра молодежная сборная Армении по вольной борьбе отправится в Молдову, где примет участие в международном командном турнире.
Главный тренер сборной Аветик Варданян сообщил Mediamax Sport, что было решено не нагружать борцов и не сбрасывать вес, поскольку чемпионат Армении состоялся недавно. В связи с этим они выступят в непривычных для них весовых категориях.
«Турнир командный, важен общий результат. Главное для нас, чтобы до чемпионата Европы парни провели как можно больше схваток»,- отметил Варданян.
В Молдову отправятся Аракел Мовсисян (50 кг), Карен Зурабян (57 кг), Арсен Арутюнян (61 кг), Вазген Теванян (65 кг), Гегам Галстян (70 кг), Арман Андриасян (74 кг), Грайр Алиханян (79 кг), Арман Авагян (86 кг), Мгер Маркосян (92 кг) и Ованнес Магакян (120 кг).