Երիտասարդ ազատ ոճայինները կմասնակցեն միջազգային թիմային մրցաշարի
Վաղը Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը մեկնելու է Մոլդովա, որտեղ մասնակցելու է միջազգային թիմային մրցաշարի:
Ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը Mediamax Sport-ին ասել է, որ քանի որ Հայաստանի առաջնությունը վերջերս է կայացել, որոշել են մարզիկներին չծանրաբեռնել ու քաշ չգցել: Այդ պատճառով նրանք ոչ իրենց սովորական քաշային կարգերում հանդես կգան:
«Մրցաշարը թիմային է, միասնական արդյունքն է կարեւոր: Մեզ համար առաջնայինն այն է, որ Եվրոպայի առաջնությունից առաջ տղաները որքան հնարավոր է շատ գոտեմարտեր անցկացնեն»,- ասել է Վարդանյանը:
Մոլդովա կմեկնեն Առաքել Մովսիսյանը (50 կգ), Կարեն Զուրաբյանը (57 կգ), Արսեն Հարությունյանը (61 կգ), Վազգեն Թեւանյանը (65 կգ), Գեղամ Գալստյանը (70 կգ), Արման Անդրիասյանը (74 կգ), Հրայր Ալիխանյանը (79 կգ), Արման Ավագյանը (86 կգ), Մհեր Մարկոսյանը (92 կգ) եւ Հովհաննես Մաղաքյանը (120 կգ):

Armenia’s junior freestylers to participate in team tournament
Tomorrow Armenian national junior freestyle wrestling team will depart for Moldova to participate in international team tournament.
The Head Coach of the team Avetik Vardanyan told Mediamax Sport that since the Armenian championship took place recently, they decided to avoid tough trainings so that athletes do not lose weight. They will not come up in their usual weight categories.
“This is a team competition and the result is very important for us. We aim at providing the young men with the opportunity to have as many fights as possible before the European Championship,” Vardanyan said.
The athletes to participate in the tournament are Arakel Movsesyan (50kg), Karen Zurabyan (57kg), Vazgen Tevanyan (65kg), Gegham Galstyan (70kg), Arman Andriasyan(74kg), Hrayr Alikhanyan(79kg), Arman Avagyan (86kg), Mher Markosyan (92kg) and Hovhannes Maghakyan (120kg).