Կիեւի մրցաշարին հունահռոմեականները մեծ թիմով կմասնակցեն
Փետրվարի 2-ից Հայաստանի հունահռոմեական ոճի հավաքականը Ծաղկաձորում կսկի այս տարվա առաջին ուսումնամարզական հավաքը:
Լեւոն Ջուլֆալակյանի գլխավորությամբ ըմբիշները պատրաստվելու են Կիեւի միջազգային մրցաշարին:
Mediamax Sport-ին մարզիչն ասել է, որ հանդես են գալու հունվարի 28-ին կայացած Հայաստանի առաջնության բոլոր հաղթողները: Նրանք են Նորայր Հախոյանը (55 կգ), Արմեն Մելիքյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Կարեն Ասլանյանը (67 կգ), Արման Բաղդասարյանը (72 կգ), Կարապետ Չալյանը (77 կգ), Էդուարդ Սարգսյանը (82 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (87 կգ), Վաղինակ Մինասյանը (97 կգ) եւ Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ):
«Մրցաշարին կմասնակցի նաեւ 77 կգ քաշային կարգում 2-րդ տեղը զբաղեցրած Արսեն Ջուլֆալակյանը: Մեզ կմիանա նաեւ Արթուր Ալեքսանյանը: Թիմը մրցավայր կմեկնի փետրվարի 22-ին»,- ավելացրել է Ջուլֆալակյանը:

В международном турнире в Киеве борцы выступят большой командой
Со 2 февраля в Цахкадзоре стартует первый учебно-тренировочный сбор сборной Армении по греко-римской борьбе этого года.
По руководством Левона Джулфалакяна борцы будут готовиться к международному турниру в Киеве.
Тренер сообщил Mediamax Sport, что на турнире выступят все победители чемпионата Армении, который прошел  28 января. Среди них: Норайр Ахоян (55 кг), Армен Меликян (60 кг), Славик Галстян (63 кг), Карен Асланян (67 кг), Арман Багдасарян (72 кг),  Карапет Чалян (77 кг), Эдуард Саргсян (82 кг), Максим Манукян (87 кг), Вагинак Минасян (97 кг) и Эдгар Хачатрян (130 кг).
«На турнире выступит также Арсен Джулфалакян, занявший 2-е место в весовой категории до 77 кг. К нам присоединится также Артур Алексанян. Команда отправится на место проведения турнира 22 февраля»,- добавил Джулфалакян.