Կիեւի մրցաշարին հունահռոմեականները մեծ թիմով կմասնակցեն
Փետրվարի 2-ից Հայաստանի հունահռոմեական ոճի հավաքականը Ծաղկաձորում կսկի այս տարվա առաջին ուսումնամարզական հավաքը:
Լեւոն Ջուլֆալակյանի գլխավորությամբ ըմբիշները պատրաստվելու են Կիեւի միջազգային մրցաշարին:
Mediamax Sport-ին մարզիչն ասել է, որ հանդես են գալու հունվարի 28-ին կայացած Հայաստանի առաջնության բոլոր հաղթողները: Նրանք են Նորայր Հախոյանը (55 կգ), Արմեն Մելիքյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Կարեն Ասլանյանը (67 կգ), Արման Բաղդասարյանը (72 կգ), Կարապետ Չալյանը (77 կգ), Էդուարդ Սարգսյանը (82 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (87 կգ), Վաղինակ Մինասյանը (97 կգ) եւ Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ):
«Մրցաշարին կմասնակցի նաեւ 77 կգ քաշային կարգում 2-րդ տեղը զբաղեցրած Արսեն Ջուլֆալակյանը: Մեզ կմիանա նաեւ Արթուր Ալեքսանյանը: Թիմը մրցավայր կմեկնի փետրվարի 22-ին»,- ավելացրել է Ջուլֆալակյանը:

Armenia to send a big Greco-Roman wrestling squad to memorial in Kiev
Armenia’s Greco-Roman wrestling team will begin the first training camp of 2018 on February 2 in Tsaghkadzor.
Under the management of Levon Julfalakyan, the wrestlers will be preparing for the XXII Outstanding Ukrainian Wrestlers and Coaches Memorial in Kiev.
The coach has told Mediamax Sport that the team will include all winners of the Armenian Championship, which took place on January 28. The athletes are Norayr Hakhoyan (55kg), Armen Melikyan (60kg), Slavik Galstyan (63kg), Karen Aslanyan (67kg), Arman Baghdasaryan (72kg), Karapet Chalyan (77kg), Eduard Sargsyan (82kg), Maksim Manukyan (87kg), Vaghinak Minasyan (97kg), and Edgar Khachatryan (130kg).
“Arsen Julfalakyan, who took the second place in 77kg in the Armenian Championship, will also come to Kiev. Artur Aleksanyan will join us as well. The team will travel to Ukraine on February 22,” said Levon Julfalakyan.