Կանանց հավաքականի մարզիչը գոհ է ԵԱ-ում գրանցած արդյունքներից
Հայաստանի ծանրամարտի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը գոհ է երիտասարդական ԵԱ-ում իր սաների ելույթներից:
«Այն, ինչ նախատեսել էինք, աղջիկները կատարեցին: Եւ մեդալներից, եւ բարձրացրած կիլոգրամներից ես գոհ եմ: Մեր մարզուհիները շատ բարձրակարգ են, ցավոք, բայց նրանց քանակը քիչ է: Եթե մեր երկրում ավելի շատ աղջիկներ զբաղվեն ծանրամարտով, մեր աշխատանքն ավելի հեշտ կլինի»,- Mediamax Sport-ի թղթակցին ասել է Ներսիսյանը:
Նա նշել է, որ մինչեւ տարեվերջ ծանրորդուհիները մարզվելու են անձնական մարզիչների մոտ: Արդեն հունվարից կսկսեն ուսումնամարզական հավաքները:
«Այս տարվա Աշխարհի առաջնությունը որակազրկման պատճառով բաց կթողնենք: Հույս ունեմ, որ մյուս տարվա աշնանն արդեն ամեն ինչ անցյալում կլինի, ու մենք կկարողանանք վարկանշային ԱԱ-ում ելույթ ունենալ: Անկախ ամեն ինչից, մենք շարունակում ենք աշխատել ու լավ մարզավիճակում մնալ»,- ավելացրել է մարզիչը:

Тренер женской сборной доволен достигнутыми на ЧЕ результатами
Главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян доволен выступлениями своих воспитанниц на молодежном ЧЕ. Сона Погосян и Арпине Далалян стали чемпионками Европы, Татев Акопян завоевала серебряную медаль, а Изабела Яйлян стала бронзовым призером.
«Девочки выполнили все, что мы планировали. Я доволен медалями и поднятыми килограммами. У нас есть высококлассные спортсменки. Но, к сожалению, их мало. Если в нашей стране тяжелой атлетикой начнут заниматься больше девушек, наша работа облегчится»,- отметил Нерсисян в беседе с корреспондентом Mediamax Sport.
Он отметил, что до конца года штангистки будут тренироваться у личных тренеров, а с января уже начнутся учебно-тренировочные сборы.
«Мы пропустим чемпионат мира этого года из-за дисквалификации. Надеюсь, что осенью следующего года все будет позади, и мы сможем выступить в квалификационном ЧМ. Независимо от всего, мы продолжаем работать и оставаться в хорошей спортивной форме»,- добавил тренер.