Մարտիրոսյան. Ձգտելու եմ ԱԱ-ի ու Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն դառնալ
Եվրոպայի չեմպիոն ու Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Սիմոն Մարտիրոսյանը շարունակում է փայլել միջազգային հարթակներում:
Օրեր առաջ Տոկիոյում կայացած ծանարամրտի երիտասարդական Աշխարհի առաջնությունում նա այս տարվա իր 2-րդ ոսկե մեդալն է նվաճել: Ծանրորդը նաեւ 2-րդ տարին անընդմեջ է 426 կգ արդյունքով է չեմպիոն դարձել:
«Թեեւ մարզիչները գոհ են իմ ցույց տված արդյունքից, սակայն ես այդքան էլ այդ մտքին չեմ: Չկարողացա բարձրացնել հրման 246 կգն-ն ու աշխարհի ռեկորդ սահմանել: Այս տարվա ընթացում կփորձեմ այն ինձ ենթարկել: Երեւի մի քիչ շտապեցի, այդ պատճառով էլ չստացվեց»,- նշել է ծանրորդը:
Մարտիրոսյանը չի կարծում, որ երիտասարդ տարիքում բազմաթիվ մեդալներ նվաճելը հետագայում կխանգարի իրեն լավ ելույթ ունենալ. «Ես դեռ ոչ Օլիմպիական, ոչ էլ Աշխարհի չեմպիոն չեմ դարձել, այնպես որ պետք է ձգտեմ դրանք էլ նվաճել»:
ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիր Սոնա Պողոսյանն էլ իր ելույթը լավ է գնահատում, սակայն այդքանով չի բավարարվելու:

Мартиросян: Буду стремиться стать чемпионом ЧМ и Олимпийских игр
Чемпион Европы и серебряный призер Олимпийских игр Симон Мартиросян продолжает блистать на международных площадках.
На состоявшемся несколько дней назад в Токио молодежном чемпионате мира по тяжелой атлетике он завоевал свою вторую золотую медаль за этот год. Штангист также второй год подряд становится чемпионом с результатом 426 кг.
«Хоть тренеры и довольны моим результатом, однако я не совсем согласен с этой мыслью. Не смог поднять 246 кг толчка и установить мировой рекорд.  В этом году попытаюсь подчинить его себе. Наверное, слегка поторопился, поэтому не получилось»,- отметил штангист.
Мартиросян не считает, что завоевание множества медалей в молодом возрасте в дальнейшем помешает ему хорошо выступать: «Я пока не стал ни Олимпийским чемпионом, ни чемпионом мира, так что должен стремиться завоевать эти награды».
Бронзовый призер ЧМ Сона Погосян также хорошо оценивает свое выступление, однако не собирается довольствоваться этим.
«В следующем году постараюсь стать чемпионом и достигнуть более высоких достижений»,- отметила спортсменка.