Մարտիրոսյան. Ձգտելու եմ ԱԱ-ի ու Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն դառնալ
Եվրոպայի չեմպիոն ու Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Սիմոն Մարտիրոսյանը շարունակում է փայլել միջազգային հարթակներում:
Օրեր առաջ Տոկիոյում կայացած ծանարամրտի երիտասարդական Աշխարհի առաջնությունում նա այս տարվա իր 2-րդ ոսկե մեդալն է նվաճել: Ծանրորդը նաեւ 2-րդ տարին անընդմեջ է 426 կգ արդյունքով է չեմպիոն դարձել:
«Թեեւ մարզիչները գոհ են իմ ցույց տված արդյունքից, սակայն ես այդքան էլ այդ մտքին չեմ: Չկարողացա բարձրացնել հրման 246 կգն-ն ու աշխարհի ռեկորդ սահմանել: Այս տարվա ընթացում կփորձեմ այն ինձ ենթարկել: Երեւի մի քիչ շտապեցի, այդ պատճառով էլ չստացվեց»,- նշել է ծանրորդը:
Մարտիրոսյանը չի կարծում, որ երիտասարդ տարիքում բազմաթիվ մեդալներ նվաճելը հետագայում կխանգարի իրեն լավ ելույթ ունենալ. «Ես դեռ ոչ Օլիմպիական, ոչ էլ Աշխարհի չեմպիոն չեմ դարձել, այնպես որ պետք է ձգտեմ դրանք էլ նվաճել»:
ԱԱ-ի բրոնզե մեդալակիր Սոնա Պողոսյանն էլ իր ելույթը լավ է գնահատում, սակայն այդքանով չի բավարարվելու:

Martirosyan: I will try to win at World Championship and Olympics
European Champion, silver medalist of the Olympic Games Simon Martirosyan continues wonderful performances on the global stage.
In recent days Simon got his second gold medal this year, when he won the Junior World Weightlifting Championship in Tokyo. He also repeated his result of 426kg of last year.
“Although coaches are pleased with my results, I don’t really agree with them. I failed to lift 246kg in clean and jerk and set a world record. I will try to do that this year. I believe I moved hurriedly and that prevented me from succeeding,” the weightlifter said.
Martirosyan doesn’t think that winning multiple medals at young age will hinder his further achievements: “I haven’t won World Championship or Olympics yet, so I will try to do that.”
Bronze medalist of the World Championship Sona Poghosyan is also pleased with her performance, but won’t settle for little.