Վարկանշային ԱԱ-ին Հայաստանի թիմն 8 ծանրորդով կմասնակցի
Ապրիլի 3-10-ը Թաիլանդում կայանալիք վարկանշային Աշխարհի առաջնությունում 8 երիտասարդ հայ ծանրոդներ են հանդես գալու:
Mediamax Sport-ին հավաքականի գլխավոր մարզիչ Էդուարդ Կիզողյանն ասել է, որ հիմա թիմն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Աբովյանում, մինչ այդ էլ մարզվել են Ծաղկաձորում:
2018-ի Արգենտինայի ամառային պատանեկան Օլիմպիական խաղերի ուղեգրերի համար պայքարելու են Խաչիկ Հարությունյանը (56 կգ), Բաբկեն Բագրատյանը (62 կգ), Արմեն Գրիգորյանը, Ռաֆիկ Հարությունյանը (69 կգ), երիտասարդների ԵԱ-ի հաղթող Կարեն Մարգարյանը, Տիգրան Ամիրյանը (77 կգ), Յաշա Մինասյանն ու Արսեն Դադայանը (94 կգ):
«Կփորձենք պայքարել խաղարկվող 2 ուղեգրերի համար: Հավաքները լավ են անցել, կշարունակենք նույն կերպ մարզվել ու ապրիլի 1-ին կմեկնենք մրցավայր»,- ասել է Կիզողյանը:

8 тяжелоатлетов будут представлять Армению на молодежном ЧМ
3-10 апреля на чемпионате мира по тяжелой атлетике в Таиланде Армению будут представлять восемь молодых спортсменов.
Главный тренер сборной Эдуард Кизогян сказал Mediamax Sport, что в настоящее время команда проводит учебно-тренировочный сбор в Абовяне, а ранее тренировалась в Цахкадзоре.
За путевку на юношеские Олимпийские игры 2018 года в Аргентине будут бороться Хачик Арутюнян (56 кг), Бабкен Багратян (62 кг), Армен Григорян, Рафик Арутюнян (69 кг), победитель молодежного ЧЕ Карен Маркарян, Тигран Амирян (77 кг), Яша Минасян и Арсен Дадаян (94 кг).
«Поборемся за обе путевки. Сборы прошли хорошо, продолжим так же тренироваться, и 1 апреля отправимся на соревнования», - сказал Кизогян.