Վարկանշային ԱԱ-ին Հայաստանի թիմն 8 ծանրորդով կմասնակցի
Ապրիլի 3-10-ը Թաիլանդում կայանալիք վարկանշային Աշխարհի առաջնությունում 8 երիտասարդ հայ ծանրոդներ են հանդես գալու:
Mediamax Sport-ին հավաքականի գլխավոր մարզիչ Էդուարդ Կիզողյանն ասել է, որ հիմա թիմն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Աբովյանում, մինչ այդ էլ մարզվել են Ծաղկաձորում:
2018-ի Արգենտինայի ամառային պատանեկան Օլիմպիական խաղերի ուղեգրերի համար պայքարելու են Խաչիկ Հարությունյանը (56 կգ), Բաբկեն Բագրատյանը (62 կգ), Արմեն Գրիգորյանը, Ռաֆիկ Հարությունյանը (69 կգ), երիտասարդների ԵԱ-ի հաղթող Կարեն Մարգարյանը, Տիգրան Ամիրյանը (77 կգ), Յաշա Մինասյանն ու Արսեն Դադայանը (94 կգ):
«Կփորձենք պայքարել խաղարկվող 2 ուղեգրերի համար: Հավաքները լավ են անցել, կշարունակենք նույն կերպ մարզվել ու ապրիլի 1-ին կմեկնենք մրցավայր»,- ասել է Կիզողյանը:

8 Armenian weightlifters to compete in qualifying World Championship
On April 3-10, Thailand will host IWF Youth World Weightlifting Championships, where Armenia will be represented by an 8-men team.
Manager of the Armenia team Eduard Kizoghyan told Mediamax Sport that currently, the team is holding a training camp in Abovyan after similar one in Tsaghkadzor.
The Armenian athletes, who will compete for Buenos Aires 2018 Youth Olympic Games quotas, are Khachik Harutyunyan (56kg), Babken Bagratyan (62kg), Armen Grigoryan and Rafik Harutyunyan (69kg), Youth European champion Karen Margaryan and Tigran Amiryan (77kg), Yasha Minasyan and Arsen Dadayan (94kg).
“We’ll try to fight for the 2 possible quotas. The training was good, so we’ll continue doing what we’re doing, and we’ll go to the competition venue on April 1,” said Kizoghyan.