Ծանրամարտի կանանց հավաքականը ԵԱ-ում հանդես կգա երեք մասնակցով
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանն ասել է, որ թիմն այժմ մարզումներ է անցկացնում Ծաղկաձորում:
«Մարտի 19-ին հավաքը կավարտենք, աղջիկները կշարունակեն պատրաստվել անձնական մարզիչների մոտ: Ապրիլի սկզբին կմեկնենք Խորվաթիա, որտեղ էլ կմասնակցենք Եվրոպայի առաջնությանը»,- ասել է Ներսիսյանը:
ԵԱ-ում ելույթ են ունենալու Իզաբելա Յայլյանը (58 կգ), Սոնա Պողոսյանը (75 կգ) եւ Տաթեւ Հակոբյանը (90 կգ):
«Ցավոք, մեր մարզուհիների մեծ մասը դեռ պատանեկան ու երիտասարդական տարիքում է: Դա է պատճառը, որ մեծահասակների մրցաշարերում այս տարի քիչ մարզուհիներ կունենանք: Փոխարենն արդեն 2018-ին, երբ մեկնարկեն վարկանշային առաջնությունները, մենք կկարողանանք ավելի պատրաստված լինել»,- նշել է նա:

Three Armenian athletes to compete in Women’s European Weightlifting Championship
The Armenia women’s weightlifting team will compete with three athletes in the European Championship.
The team’s manager Artashes Nersisyan told Mediamax Sport that the team is now training in Tsaghkadzor.
“We’ll finish the training on March 19, and the girls will go on preparing for the competition with their coaches. In early April we’ll travel to Croatia, where we’ll participate in the European Championship,” Nersisyan said.
The three Armenian participants are Izabella Yaylyan (58kg), Sona Poghosyan (75kg) and Tatev Hakobyan (90kg).
“Unfortunately, most of our athletes are still in junior category. That is why we have only a few participants of the seniors’ competition this year. We’ll have more sportswomen for the qualifying competitions in 2018,” he said.