Էդգար Ստեփանյանը ԵԱ-ում փորձելու է մրցանակային տեղ զբաղեցնել
Գլազգոյում օգոստոսի 2-7-ը կայանալիք Եվրոպայի հեծանվահրապարակի մեծահասակների առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնելու է Աշխարհի գավաթի արծաթե մեդալակիր Էդգար Ստեփանյանը:
Նա արդեն մրցավայրում է ու երեկ մարզում է անցկացրել, այս մասին Mediamax Sport-ին ասել է Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը:
Ստեփանյանի ելույթի օրերն են օգոստոսի 3-5-ը, նա հանդես է գալու սկրեչ, օմնիում ու խմբակային վազք մրցաձեւերում ու պայքարելու է Օլիմպիական միավորների համար:
Այս տարվա մարտից հայ հեծանվորդը հանդես է գալիս ԱՄՆ-ում: «ԱՄՆ-ում ելույթները շատ են օգնել Էդգարին, նա փորձ է ձեռք բերել ու մրցաշարերի մասնակցել: Հիմա մեր առաջնային նպատակը լավ մասնակցելն է, որպեսզի կարողանանք Օլիմպիական ուղեգրի համար պայքարել օմնիում ձեւում եւ, ինչու չէ, մրցանակային տեղ զբաղեցնենք»,- նշել է Գյոզալյանը:
Ստեփանյանն ԱՄՆ-ից Հայաստան է ժամանել հունիսին ու Ծաղկաձորում ուսումնամարզական հավաքի է մասնակցել:
Այս ամիս նա եւս մեկ մրցելույթ ունի: Շվեյցարիայում մասնակցելու է Մ-23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությանը:

Edgar Stepanyan to compete for medal and Olympic quota in Glasgow 2018
Armenia will be represented in the European Cycling Championship by silver medalist of the World Cup Edgar Stepanyan. The tournament will take place in Glasgow on August 2-7.
He has already arrived in Scotland and trained yesterday, head coach of the Armenia cycling team Armen Gyozalyan told Mediamax Sport.
Stepanyan will compete on August 3-5, in scratch, omnium and time trial. The prize at stake is the Olympic quota.
The Armenian cyclist trains and competes in the U.S. since March 2018. “It has helped Edgar a lot. He’s gaining experience and competing in different tournaments. Our primary goal now is to perform well in Glasgow to win the Olympic quota in omnium and a medal too, why not?” said Gyozalyan.
Stepanyan traveled to Armenia from U.S. in June and held a training camp in Olympavan, the Olympic training complex in Armenia.