Հայաստանն ՕԽ-2018-ի ուղեգիր է նվաճել
Հայաստանը ներկայացուցիչ կունենա պատանեկան Օլիմպիական խաղերի գեղարվեստական մարմնամարզության մրցումներում:
Ինչպես Mediamax Sport-ի թղթակցին հայտնել է մարմնամարզության ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գառնիկ Սարոյանը, ուղեգիր նվաճել է Յուլյա Վոդոպյանովան:
«Մոսկվայում կայացել է վարկանշային մրցաշար, որտեղ հանդես են եկել եվրոպական երկրները: Եվրոպայից Օլիմպիական խաղերին մասնակցելու իրավունք նվաճել են 18 երկրի մարզուհիներ, որոնց թվում նաեւ Յուլյան է: Նա Նիժնի Նովգորոդից է եւ այնտեղ մարզվում է մեր թիմի մեկ այլ անդամի՝ Յասմինա Աղագուլյանի հետ: Երկուսն էլ ներկայացնում են Հայաստանը միջազգային մրցաշարերում»,-ասել է Սարոյանը:
Սպորտային մարմնամարզության տղամարդկանց վարկանշային մրցաշարը կայանալու է Բաքվում: Սարոյանն ասել է, որ հայ մարզիկների մասնակցության հարցը կքննարվի վաղը, երբ կայանա ֆեդերացիայի գործկոմի նիստը:

У Армении будут представители в соревнованиях по художественной гимнастике, на юношеских Олимпийских играх.
Как сообщил корреспонденту Mediamax Sport главный секретарь федерации гимнастики Гарник Сароян, путевку на соревнование завоевала Юлия Водопьянова.
«В Москве состоялся рейтинговый турнир, на котором выступали представители европейских стран. Гимнастки из 18 стран получили право на участие в Олимпийских играх: их числе была Юлия. Она из Нижнего Новгорода и тренируется там вместе с другим членом нашей сборной –Ясминой Агагулян. Обе гимнастки представляют Армению на международных турнирах»,- отметил Сароян.
Рейтинговый турнир по спортивной гимнастике среди мужчин состоится в Баку. Сароян отметил, что вопрос участия армянских спортсменов будет обсуждаться завтра, на заседании исполкома федерации.