OԽ-2018. Կարապետյանը ստացել է նոր դահուկներ ու կկարողանա մարզվել
Հայաստանի օլիմպիական հավաքականի լեռնադահուկորդ Աշոտ Կարապետյանն արդեն ստացել է իր գույքն ու այսօրվանից կկարողանա մարզվել:
Փհենչհանից լեռնադահուկորդը Mediamax Sport-ի թղթակցին ասել է, որ առավոտյան ֆիզիկական պատրաստվածության մարզում է անցկացրել ու հիմա արդեն կկարողանա լիովին կենտրոնանալ իր ելույթի վրա:
«Առաջին մարզումը վաղը կանցկացնեմ: Պետք է ամեն ինչ անեմ, որ լավ մասնակցեմ Օլիմպիական խաղերին»,- ասել է Կարապետյանը:
«Մեր մարզիկի գույքի խնդիրը լուծված է: Մեկ զույգ դահուկ ու կոշիկ Հայաստանի Ազգային Օլիմպիական կոմիտեի կողմից, մեկ զույգ էլ՝ Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայից: Հատուկ շնորհակալություն եղբորս Մոսկվայից տեղափոխումն ապահովելու համար, ինչպես նաև Fischer and Fischer Russia ընկերությանն աջակցության համար»,- Facebook-ի իր էջում  գրել է Հայաստանի դահուկասպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը:

ОИ-2018: Карапетян получил новые лыжи и сможет тренироваться
Лыжник олимпийской сборной Армении Ашот Карапетян уже получил свой инвентарь и с сегодняшнего дня сможет тренироваться.
Из Пхенчана лыжник сообщил корреспонденту Mediamax Sport, что утром провел тренировку по физической подготовке и сейчас уже сможет полностью сконцентрироваться на своем выступлении.
«Завтра я проведу первую тренировку. Должен сделать все, чтобы хорошо выступить на Олимпийских играх»,- отметил Карапетян.
«Вопрос с инвентарем нашего спортсмена решен. Одну пару лыж и обуви предоставил Национальный олимпийский комитет Армении, вторую пару – федерация лыжного спорта Армении. Отдельное спасибо моему брату, который помог доставить инвентарь из Москвы в Пхенчан, а также компании Fischer and Fischer Russia за поддержку»,- написал Гагик Саргсян на своей странице в Facebook.