Հայաստանի մարմնամարզության թիմը Բաթումիում գրավել է 3-րդ տեղը
Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականը Բաթումիում կայացած Ռուսուդան Սիխարուլիձեի գավաթի թիմային պայքարում գրավել է 3-րդ տեղը:
Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում թիմի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանն ասել է, որ գոհ է իր սաների ելույթից:
«Մենք մրցմանը տարել էինք երիտասարդ մարմնամարզիկների, ովքեր իրենց առջեւ դրված խնդիրները կատարեցին: Մեր ապագան նրանք են, ու ես շատ ուրախ եմ, որ լավ սերունդ ունենք»,- նշել է Սերոբյանը:
Բաթումիում ոսկե մեդալներ են նվաճել Ժորա Սմբատյանը (նժույգթափեր, պտտաձող, օղակներ), Արթուր Ավետիսյանը (օղակներ), Գագիկ Խաչիկյանը (նժույգթափեր), Էրիկ Բաղդասարյանը (զուգափայտեր):
Երկրորդ տեղում ելույթներն ավարտել են Հովհաննես Հակոբյանն (զուգափայտեր) ու Նարբե Հակոբյանը (օղակներ), երրորդ՝ Վահե Ղազարյանը (ազատ վարժություն):

Armenia gymnastics team is 3rd by medal tally in Batumi
Armenia gymnastics team took the 3rd place by medal tally in the Rusudan Sikharulidze Cup in Batumi.
Head coach of the team Hakob Serobyan told Mediamax Sport he was pleased with his athletes’ performance.
“We took young gymnasts to the competition and they did what was expected from them. They are our future and I’m happy we have such a great new generation,” Serobyan said.
Zhora Smbatyan (pommel horse, horizontal bar, rings), Artur Avetisyan (rings), Gagik Khachatryan (pommel horse), and Erik Baghdasaryan (parallel bars) are the members of the Armenian team who won gold medals.