Մեկ կադրում. Լեոնովը, Հովհաննիսյանն ու Դասաեւը
Տարբեր ոլորտի ներկայացուցիչներ յուրովի են ընկալում ու սիրում ֆուտբոլը: Նրանիցից շատերը դառնում են այս կամ այն թիմի նվիրված երկպրագու, որոշներն էլ պարզապես սիրում են գեղեցիկ խաղ դիտել:
Ֆուտբոլի մեծ երկրպագու է եղել նաեւ դերասան Եվգենի Լեոնովը: Ասում են, թե Լեոնովն ազատ ժամանակ հաճույքով է ներկա եղել իր սիրելի Մոսկվայի «Դինամոյի» եւ ԽՍՀՄ հավաքականի հանդիպումներին:
Բացի ստադիոններից նա հաճախ այցելել է նաեւ մարզումային բազա ու հանդիպել ֆուտբոլիստների հետ:
Այս նկարն արվել է 1982 թվականին ԽՍՀՄ-ի հավաքականի բազայում: Իսպանիայում կայանալիք Աշխարհի առաջնությունից առաջ Լեոնովն այցելել է թիմին ու շփվել մարզիկների հետ:

В одном кадре: Леонов, Ованнисян и Дасаев
Представители разных сфер воспринимают и любят футбол своеобразным образом. Многие из них становятся преданными фанатами того или иного клуба, а некоторым просто нравится наблюдать за красивой игрой.
Большим футбольным фанатом был актер Евгений Леонов. Говорят, в свободное время он ходил на матчи любимого московского «Динамо» и на встречи сборной СССР.
Кроме стадионов он часто посещал спортбазу и встречался с футболистами.
Эта фотография была сделана в 1982 году на базе сборной СССР. Перед чемпионатом мира в Испании Леонов посетил команду, чтобы пообщаться с игроками.