ՖԻՖԱ-ում խուճապ է Աշխարհի առաջնության բոյկոտի պատճառով
ՖԻՖԱ-ի ղեկավարությունն անհանգստացած է, որ մի շարք երկրների որոշել են բոյկոտել 2018-ի ամռանը Ռուսաստանում կայանալիք ֆուտբոլի Աշխարհի առաջնությունը:
Իսպանական AS-ը գրում է, որ ՖԻՖԱ-ում շատ լավ հասկանում են, որ անախորժությունները գնալով ավելանալու են: Այն խուճապի մեջ է, քանի որ բարձրաստիճան ղեկավարները շարունակում են լռություն պահպանել: Դա վտանգի տակ է դնում Աշխարհի առաջնությունը:
Իրավիճակն առավել սրվել է այն բանից հետո, երբ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը հայտարարել է, որ անգլիական թագավորական ընտանիքի անդամներն ու բարձրաստիճան պաշտոնատար անձինք Ռուսաստանում չեն աջակցելու իրենց թիմին:

ФИФА в панике из-за бойкота чемпионата мира
Руководство ФИФА обеспокоено в связи с тем, что ряд стран решили бойкотировать чемпионат мира по футболу, который состоится летом 2018 года в России.
Испанское издание AS пишет, что в ФИФА прекрасно понимают, что неприятности растут каждым днем. Федерация охвачена паникой, поскольку высокопоставленные лидеры продолжают хранить молчаниe, и это ставит под угрозу чемпионат мира.
Ситуация еще больше обострилась после того, как премьер-министр Великобритании Тереза Мэй объявила, что члены британской королевской семьи  и высокопоставленные лица не будут поддерживать свою сборную в России.