Մխիթարյան. «Արսենալը» կարող է հաղթել Եվրոպայի Լիգայում
«Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կարծում է, որ իր թիմը կարող է հաղթել Եվրոպայի Լիգայի գավաթում: Նա հավատում է, որ լոնդոնյան ակումբն ունի այդ պոտենցիալը, սակայն միայն ժամանակը ցույց կտա, թե ինչի են ընդունակ:
ԵԼ-ի 1/16 եզրափակչի առաջին խաղից հետո «Արսենալը» հյուրընկալվելիս 3:0 հաշվով առավելության է հասել «Էստերսունդի» նկատմամբ:
«Մրցակիցը լավ էր գործում, փորձում էր իր խաղը ցույց տալ, բայց մեզ հաջողվեց հանդիպման սկզբում 2 գոլի հեղինակ դառնալ: Երկար ընդմիջումից հետո «Էստերսունդն» առաջին հանդիպում էր անցկացնում, մինչդեռ մենք առաջնությունում մշտապես ելույթ ենք ունենում»,- ասել է Մխիթարյանը:
Նա այդ խաղում 2 գոլային փոխանցման հեղինակ է դարձել, առաջին դեպքում շվեդական ակումբի պաշտպանն է ինքնագոլի հեղինակ դարձել, ապա աչքի է ընկել Մեզութ Օզիլը:
2016-2017թթ. Մխիթարյանն արդեն «Մանչեսթեր Յունայթեդի» հետ հաղթել է Եվրոպայի Լիգայում՝ խփելով նաեւ եզրափակչի գոլերից մեկը:

Мхитарян: «Арсенал» может выиграть Лигу Европы
Полузащитник «Арсенала» Генрих Мхитарян считает, что его команда может выиграть Лигу Европы. Он верит, что у лондонского клуба есть необходимый потенциал, однако только время покажет, на что способен клуб.
После первого матча 1/16 финала ЛЕ «Арсенал» в гостевом матче против «Эстерсунда» выиграл со счетом 3:0.
«У соперника хорошая команда. Они пытались играть в свою игру, но нам повезло забить дважды в начале поединка. Это был первый матч для «Эстерсунда» после длительного перерыва. Вместо этого мы имеем постоянную игровую практику в чемпионате»,- отметил Мхитарян.
В этом матче он стал автором двух голевых передач, в первом случае шведский защитник забил автогол, а после выделился Мезут Озиль.
В 2016-2017 гг. в составе «Манчестер Юнайтед» Мхитарян уже выигрывал Лигу Европы, забив один из голов в финале.