Հենրիխ Մխիթարյանի «կապը» ԼեԲրոն Ջեյմսի եւ Զինեդին Զիդանի հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի հավաքականի եւ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն ասել է, որ իր համար չափազանց կարեւոր է ներկայացնել Հայաստանը՝ խաղալով աշխարհի ամենահայտնի ակումբներից մեկում:
Իր թիմի հետ ԱՄՆ-ում գտնվող Մխիթարյանն այդ մասին ասել է՝ պատասխանելով երկրպագուների հարցերին, որոնք հավաքագրել էր UNINTERRUPTED պարբերականը:
Հենրիխ Մխիթարյանն ասել է, որ իր ֆուտբոլային կուռքը միշտ եղել է Զինեդին Զիդանը, որին հանդիպելու հնարավորություն դեռեւս չի ունեցել: Հայ ֆուտբոլիստն ասել է, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» Մադրիդի «Ռեալին» հանդիպելու է հուլիսի 23-ին ԱՄՆ-ում, ինչպես նաեւ օգոստոսին՝ Եվրոպայի Սուպերգավաթի համար խաղում՝ անուղղակի կերպով հույս հայտնելով, որ կհանդիպի «Ռեալի» գլխավոր մարզչին:
Խոսելով իրեն ամենաշատ տպավորած մարզադաշտի մասին, Հենրիխ Մխիթարյանը նշել է Դորտմունդի ստադիոնը՝ ասելով, որ այնտեղի երկրպագուների աջակցությունը պարզապես անհավանական էր:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ո՞վ է իր ամենամտերիմ ընկերը «Մանչեսթեր Յունայթեդում», հայ Ֆուտբոլիստը չի նշել որեւէ մեկին: «Մեզ մոտ հրաշալի միջավայր է, ինչպես ընտանիքում: Իսկ ընտանիքում դուք չեք առանձնացնում որեւէ մեկին», - նկատել է նա:
Հենրիխ Մխիթարյանն ասել է, որ եթե ֆուտբոլիստ չլիներ, երեւի իրավաբան կդառնար: «Իրավաբանները միշտ գեղեցիկ կոստյումներ են հագնում, միգուցե դա է պատճառը, որ ինձ գրավում է այդ մասնագիտությունը», - կատակել է նա:
Ի դեպ, Հենրիխ Մխիթարյանի հարցազրույցը եւ դրա ազդագիրը իր ֆեյսբուքյան էջով տարածել է ամերիկյան բասկետբոլի գերաստղ ԼեԲրոն Ջեյմսը: Մխիթարյանն էլ նրան գրել է. «Բարեւ, ԼեԲրոն Ջեյմս: Ես քո մեծ երկրպագուն եմ»:

Henrikh Mkhitaryan’s “ties” with LeBron James and Zinedine Zidane
Yerevan /Mediamax/. Armenian national football team and Manchester United midfielder Henrikh Mkhitaryan told about his important commitment to represent Armenia, playing in one of most popular clubs in the world.
The player who is touring in the U.S. with his team said this responding to fans’ questions, collected by UNINTERRUPTED.
Henrikh Mkhitaryan said that Zinedine Zidane had always been his idol in football, while he had not had a chance to meet him yet. The Armenian footballer informed about Manchester United’s matches with Real Madrid on July 23 in the United States, and within the frames of UEFA Super Cup in August, expressing his hope to finally meet Zidane.
Speaking about the most impressive playing field, Mkhitaryan named Dortmund’s home stadium, mentioning the unbelievable support from fans there.
Answering to the question on his “best buddy” in Manchester United, Henrikh did not name anyone. “We have a great atmosphere; we are like a family, so you do not single out anyone in your family.”
The Armenian footballer said that he would have probably become a lawyer, had he not chosen football. “The lawyers always wear good suits, that it why I guess this profession attracts me,” he joked.
By the way, superstar of American basketball LeBron James was the one to share the news about Mkhitaryan’s interview on his Facebook page. Mkhitaryan responded: “Hey LeBron James, I'm a big fan of everything you do, on and off the court.”