Հենրիխ Մխիթարյանի «կապը» ԼեԲրոն Ջեյմսի եւ Զինեդին Զիդանի հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի հավաքականի եւ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն ասել է, որ իր համար չափազանց կարեւոր է ներկայացնել Հայաստանը՝ խաղալով աշխարհի ամենահայտնի ակումբներից մեկում:
Իր թիմի հետ ԱՄՆ-ում գտնվող Մխիթարյանն այդ մասին ասել է՝ պատասխանելով երկրպագուների հարցերին, որոնք հավաքագրել էր UNINTERRUPTED պարբերականը:
Հենրիխ Մխիթարյանն ասել է, որ իր ֆուտբոլային կուռքը միշտ եղել է Զինեդին Զիդանը, որին հանդիպելու հնարավորություն դեռեւս չի ունեցել: Հայ ֆուտբոլիստն ասել է, որ «Մանչեսթեր Յունայթեդը» Մադրիդի «Ռեալին» հանդիպելու է հուլիսի 23-ին ԱՄՆ-ում, ինչպես նաեւ օգոստոսին՝ Եվրոպայի Սուպերգավաթի համար խաղում՝ անուղղակի կերպով հույս հայտնելով, որ կհանդիպի «Ռեալի» գլխավոր մարզչին:
Խոսելով իրեն ամենաշատ տպավորած մարզադաշտի մասին, Հենրիխ Մխիթարյանը նշել է Դորտմունդի ստադիոնը՝ ասելով, որ այնտեղի երկրպագուների աջակցությունը պարզապես անհավանական էր:
Պատասխանելով այն հարցին, թե ո՞վ է իր ամենամտերիմ ընկերը «Մանչեսթեր Յունայթեդում», հայ Ֆուտբոլիստը չի նշել որեւէ մեկին: «Մեզ մոտ հրաշալի միջավայր է, ինչպես ընտանիքում: Իսկ ընտանիքում դուք չեք առանձնացնում որեւէ մեկին», - նկատել է նա:
Հենրիխ Մխիթարյանն ասել է, որ եթե ֆուտբոլիստ չլիներ, երեւի իրավաբան կդառնար: «Իրավաբանները միշտ գեղեցիկ կոստյումներ են հագնում, միգուցե դա է պատճառը, որ ինձ գրավում է այդ մասնագիտությունը», - կատակել է նա:
Ի դեպ, Հենրիխ Մխիթարյանի հարցազրույցը եւ դրա ազդագիրը իր ֆեյսբուքյան էջով տարածել է ամերիկյան բասկետբոլի գերաստղ ԼեԲրոն Ջեյմսը: Մխիթարյանն էլ նրան գրել է. «Բարեւ, ԼեԲրոն Ջեյմս: Ես քո մեծ երկրպագուն եմ»:

Генрих Мхитарян, Леброн Джеймс и Зинедин Зидан
Ереван /Медиамакс/. Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян заявил, что для него крайне важно представлять Армению, выступая в одном из самых известных клубов в мире.
Находящийся вместе со своей командой в США Мхитрян заявил об этом, отвечая на вопросы поклонников, собранные изданием UNINTERRUPTED.
Генрих Мхитарян отметил, что его футбольным кумиром всегда был Зинедин Зидан, встретиться с которым ему пока не удавалось. Армянский футболист сказал, что «Манчестер Юнайтед» сыграет с мадридским «Реалом» 23 июля в США, а также в августе - в матче за Суперкубок Европы, выразив надежду, что встретится с главным тренером «Реала».
Говоря о стадионе, впечатлившем его больше всего, Генрих Мхитарян отметил стадион Дортмунда, отметив невероятную поддержку болельщиков на этой арене.
Отвечая на этот вопрос, кто его самый близкий друг в «Манчестер Юнайтед», армянский футболист не выделил кого-то. «У нас чудесная атмосфера, как в семье. А в семье вы не выделяете кого-либо»,- заметил он.
Генрих Мхитарян отметил, что если бы не был футболистом, наверняка стал бы юристом.
«Юристы всегда носят красивые костюмы, возможно, в этом причина, что меня привлекает эта профессия», - рассмеялся он.
Интервью Генриха Мхитаряна и его анонс на своей странице Facebook опубликовал суперзвезда американского баскетбола Леброн Джеймс. Мхитарян написал ему в ответ: «Здравствуй, Леброн Джеймс. Я большой поклонник того, что ты делаешь на площадке и вне ее».