ՄՅՈւ-ն ամռանն ԱՄՆ-ում կխաղա գրանդ թիմերի հետ
Հենրիխ Մխիթարյանի ակումբը մի շարք հանդիպումներ է անցկացնելու, այդ թվում Մադրիդի «Ռեալի», «Բարսելոնայի», «Մանչեսթեր Սեթիի» ու «Լոս Անջելես Գալաքսիի» հետ:
ՄՅՈւ-ն խաղալու է նաեւ Յուրա Մովսիսյանի ակումբի՝ «Ռեալ Սոլթ-Լեյքի» հետ: Այդ հանդիպումը կայանալու է հուլիսի 17-ին:
«Բոլորն անհամբերությամբ են սպասում այդ շրջագայությանը, այն հնարավորություն կտա խաղալ մեր միլիոնավոր երկրպագուների առաջ, որոնք բնակվում են ԱՄՆ-ում: Բացի այդ էլ շատ կարեւոր կլինի հաջորդ մրցաշրջանին նախապատրաստվելու համար»,- ասել է «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գործադիր տնօրեն Էդ Վուդվորդը:

Manchester United to face big teams in USA tour
Henrikh Mkhitaryan will take part in several games of the tour, including those against Real Madrid, Barcelona, Manchester City and Los Angeles Galaxy.
Man United will also play against the team of another famous Armenian footballer Yura Movsisyan - Real Salt Lake. The match will take place on July 17.
“Everyone is anticipating the tour. It will allow playing for millions of our fans who live in the U.S. Besides, it will be an important training for the next season,” said Man United Executive Vice-Chairman Ed Woodward.