Վարդան Մինասյանը հեռացել է տարաձայնությունների պատճառով
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը հեռացել է Կոստանայի «Տոբոլից» ոչ թե վատ արդյունքների, այլ ակումբի ղեկավարության հետ տարաձայնությունների պատճառով:
Ինչպես հայտնում է ղազախստանյան մամուլը, հարաբերությունները ծայրահեղ լարվել են «Ակտոբեի» հետ խաղից հետո, որում «Տոբոլը», խաղալով 10 հոգով, 0-2 հաշվով պարտվել էր առաջնության ֆավորիտներից մեկին:
Մինչ այդ խաղը «Տոբոլը» ընթանում էր 5-րդ տեղում՝ իր հաշվին ունենալով 2 հաղթանակ, 2 ոչ ոքի եւ 2 պարտություն: Այս պահին եւս «Տոբոլը» հետ է մնում առաջատար խմբից ընդամենը 2 միավորով, եւ թիմի ելույթները չէին կարող պատճառ հանդիսանալ հայ մասնագետի հրաժարականի համար:
Mediamax Sport-ի տեղեկություններով, Վարդան Մինասյանն արդեն երկու առաջարկ ունի օտարերկրյա թիմերից եւ «Տոբոլի» հետ իրավական խնդիրներն կարգավորելուց հետո պատրաստվում է բանակցել դրանց հետ:
Հիշեցնենք, որ խաղից հետո կայացած ասուլիսում Վարդան Մինասյանն ասել էր հետեւյալը.
«Տղաներ, 2015 թվականն է արդեն, իսկ այստեղ կան բաներ, որոնք մնացել են դեռեւս 90-ականներում: Եթե ուզում ենք առաջ գնալ, ապա պետք է ամեն ինչ փոխել: Այսպես դժվար կլինի: Անկեղծ ուզում եմ մեր տղաներին հաջողություն մաղթել: Նրանք ուզում են առաջ գնալ, բայց կան բաներ, որոնք պետք է փոխել: Առանց դրա ոչ մի առաջընթաց չի լինի»:

Вардан Минасян покинул «Тобол» из-за разногласий
Бывший главный тренер сборной Армении по футболу Вардан Минасян ушел с поста главного тренера «Тобола» не из-за плохих результатов, а из-за разногласий с руководством клуба.
Как пишет казахстанская пресса , противоречия особенно обострились после матча с одним из фаворитов чемпионата «Актобе», которому «Тобол» проиграл со счетом 0-2, играя вдесятером.
До этой игры «Тобол» шел пятым в таблице, имея 2 победы, 2 ничьи и 2 поражения. На данный момент «Тобол» отстает от группы лидеров всего на 2 очка, и выступления команды не могли стать причиной для отставки армянского специалиста.
По данным Mediamax Sport, Вардан Минасян уже получил два предложения от иностранных команд, с которыми начнет переговоры после того, как уладит юридические вопросы с «Тоболом».
Напомним, что на пресс-конференции после матча Вардан Минасян сказал: «Одно хочу сказать. Ребята, на дворе 2015 год, а некоторые вещи здесь остались из 90-х. Если мы хотим куда-то двигаться, то надо изменить все. Так тяжело будет. Я искренне желаю нашим ребятам удачи и иногда мне их очень жаль. Они хотят прогрессировать, но есть вещи, которые здесь надо изменить. Без этого никуда».