Սյուզի Կենտիկյանը պլանավորում է տարեվերջին վերադառնալ բռնցքամարտ
2 տարվա դադարից հետո WBA ու WBO վարկածներով Աշխարհի չեմպիոն Սյուզի Կենտիկյանը պլանավորում է վերադառնալ բռնցքամարտ:
Երեւանում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ մարզուհին ասել է, որ դադար էր վերցրել, քանի որ հանգստի կարիք ուներ:
«Երկար տարիներ պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտով էի զբաղվել, նոր ճանապարհներ ուզեցի բացահայտել ու շոուների մասնակցել, այդ ժամանակահատվածը եւս կարեւոր էր ինձ համար: Հիմա հնարավոր մրցակցի հետ բանակցություններ ենք վարում, որ այս տարվա ավարտին կամ 2019-ի հունվարին մենամարտը կայանա»,- ասել է Կենտիկյանը:
Նա խոստովանել է, որ շատ է ցանկանում մարզվել Հայաստանում, ինչպես նաեւ պլանավորում է իր կարիերայի վերջին մենամարտն անցկացնել հայրենիքում:
«Գերմանիայում էլ կանանց բռնցքամարտն անհետաքրքիր է դարձել, դրա համար ուզում եմ իմ թիմի հետ շոու կազմակերպել, որ շատ մարդիկ ցանկանան հետեւել դրան: Մեր ժամանակներում առաջին հերթին պետք է դիտարժանություն ապահովել»,- ավելացրել է նա:

Сюзи Кентикян планирует вернуться в бокс к концу года
После двухлетнего перерыва чемпионка мира по версии WBA и WBO Сюзи Кентикян планирует вернуться в бокс.
На встрече с журналистами в Ереване спортсменка заявила, что взяла паузу, поскольку нуждалась в отдыхе.
«Долгие годы я занималась профессиональным боксом, хотела открыть новые пути и принять участие в шоу, этот период также был очень важным для меня. Сейчас мы ведем переговоры с вероятным соперником, чтобы к концу этого года или в январе 2019-го поединок состоялся»,- сообщила Кентикян.
Она призналась, что очень хочет тренироваться в Армении, а также планирует провести последний поединок в своей карьере на родине.
«В Германии женский бокс стал неинтересным, поэтому хочу вместе с моей командой организовать шоу, чтобы много людей захотели следить за ним. В наше время нужно в первую очередь обеспечить зрелищность»,- добавил он.