Երիտասարդ բռնցքամարտիկները Թուրքիայում կմասնակցեն ԵԱ-ին
Հայաստանի ընտրանին գլխավոր մարզիչ Դերենիկ Ոսկանյանի գլխավորությամբ այսօր Օլիմպավանում կավարտի 12-օրյա ուսումնամարզական հավաքը: Թիմը մրցավայր կմեկնի հոկտեմբերի 19-ին:
Mediamax Sport-ին մարզիչը հայտնել է ԵԱ-ի մասնակիցների անունները: Թուրքիայում հանդես կգան Էրիկ Թոխյանը (49 կգ), Արթուր Բազեյանը (52 կգ), Ժիրայր Սարգսյանը (56 կգ), Արմեն Մաշակարյանը (60 կգ), Բենիկ Նիկողոսյանը (64 կգ), Տոնի Գալստյանը (69 կգ), Գոռ Նեսիսյանը (75 կգ), Մանուկ Խաչատրյանը (91 կգ) եւ գերծանր քաշային Արման Մնացականյանը:
«Տղաները լավ պատրաստված են, մինչ այս էլ Ծաղկաձորում ենք մարզվել: Մեդալների ակնկալիքներ, բնականաբար, ունենք, սակայն  առաջնությունը Թուրքիայում է լինելու, իսկ այնտեղ երբեք էլ հեշտ չի լինում մեզ համար»,- ասել է մարզիչը:

Молодые боксеры в Турции примут участие в ЧЕ
Сборная Армении под руководством главного тренера Дереника Восканяна сегодня в Олимпаване завершит 12-дневный учебно-тренировочный сбор. Команда отправится на место проведения турнира 19 октября.
Тренер сообщил Mediamax Sport имена участников ЧЕ. В Турции выступят Эрик Тохян (49 кг), Артур Базеян (52 кг), Жирайр Саргсян (56 кг), Армен Машакарян (60 кг), Беник Никогосян (64 кг), Тони Галстян (69 кг), Гор Нерсисян (75 кг), Манук Хачатрян (91 кг) и боксер супертяжелой категории Арман Мнацаканян.
«Парни хорошо подготовлены, до этого мы тренировались в Цахкадзоре. Естественно, у нас есть ожидания завоевать медали, однако турнир проводится в Турции, где нам никогда не бывает легко»,- отметил тренер.