Դավիթ Թորոսյան. Ես գոհ եմ Հովհաննես Բաչկովի բրոնզե մեդալից
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը գոհ է Աշխարհի առաջնությունում նվաճած մեկ բրոնզե մեդալից:
«Հովհաննես Բաչկովը Եվրոպայի առաջնությունում հրաշալի հանդես եկավ ու չեմպիոն դարձավ: Գրեթե մեկ ամիս անց նա արդեն Աշխարհի առաջնությունում էր ու հանգստանալու ժամանակ չէր ունեցել: Սակայն Համբուրգում կրկին լավ մենամարտեր անցկացրեց, հաղթեց շատ ուժեղ բռնցքամարտիկների: Ցավոք, զիջեց կուբացուն, որն, իսկապես, ԱԱ-ում հանդես եկող մարզիկների մեջ լավագույններից էր: Մենք գոհ ենք Հովհաննեսի ելույթից, երկար տարիներ բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականն ԱԱ-ում մեդալ չէր նվաճել, եւ նրա հաջողությունն արժանի է գնահատանքի»,- Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Թորոսյանը:
Նա նշել է, որ Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ Կարեն Տոնականյանը եւս իրեն վատ չի դրսեւորել: Մեկ հաղթանակ է տարել, սակայն հետո պարտվել է ԱԱ-ի արծաթե մեդալակիր դարձած բռնցքամարտիկին:
«Ուրախ եմ, որ այս ամիսների ընթացքում կարողացել ենք հավաքականի մարզումներում ժամանակակից մոդել ներդնել, ունենք հաջողություններ ու ձգտելու ենք ամեն ինչ ավելի լավը դարձնել»,- եզրափակել է մարզիչը:

Главный тренер сборной Армении по боксу Давид Торосян доволен завоеванной на чемпионате мира одной бронзовой медалью.
«Ованнес Бачков прекрасно выступил на чемпионате Европы и стал чемпионом. Спустя почти месяц он был уже на чемпионате мира, и у него не было времени для отдыха. Однако в Гамбурге он снова провел хорошие поединки, выиграл очень сильных боксеров. Увы, уступил кубинцу, который, действительно, был лучшим среди выступавших на ЧМ боксеров. Мы довольны выступлением Ованнеса, долгие годы сборная Армении по боксу не завоевывала медали на ЧМ, и его успех достоин похвалы»,- сказал Торосян в беседе с корреспондентом Mediamax Sport.
Он отметил, что другой представитель Армении, Карен Тонаканян, также себя неплохо проявил. Одержал одну победу, однако после проиграл боксеру, ставшему бронзовым призером ЧМ.
«Рад, что за эти месяцы на тренировках сборной нам удалось внедрить современную модель, имеем успехи и будем изменить все в лучшую сторону»,- завершил тренер.