Դավիթ Թորոսյան. Ես գոհ եմ Հովհաննես Բաչկովի բրոնզե մեդալից
Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը գոհ է Աշխարհի առաջնությունում նվաճած մեկ բրոնզե մեդալից:
«Հովհաննես Բաչկովը Եվրոպայի առաջնությունում հրաշալի հանդես եկավ ու չեմպիոն դարձավ: Գրեթե մեկ ամիս անց նա արդեն Աշխարհի առաջնությունում էր ու հանգստանալու ժամանակ չէր ունեցել: Սակայն Համբուրգում կրկին լավ մենամարտեր անցկացրեց, հաղթեց շատ ուժեղ բռնցքամարտիկների: Ցավոք, զիջեց կուբացուն, որն, իսկապես, ԱԱ-ում հանդես եկող մարզիկների մեջ լավագույններից էր: Մենք գոհ ենք Հովհաննեսի ելույթից, երկար տարիներ բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականն ԱԱ-ում մեդալ չէր նվաճել, եւ նրա հաջողությունն արժանի է գնահատանքի»,- Mediamax Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Թորոսյանը:
Նա նշել է, որ Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ Կարեն Տոնականյանը եւս իրեն վատ չի դրսեւորել: Մեկ հաղթանակ է տարել, սակայն հետո պարտվել է ԱԱ-ի արծաթե մեդալակիր դարձած բռնցքամարտիկին:
«Ուրախ եմ, որ այս ամիսների ընթացքում կարողացել ենք հավաքականի մարզումներում ժամանակակից մոդել ներդնել, ունենք հաջողություններ ու ձգտելու ենք ամեն ինչ ավելի լավը դարձնել»,- եզրափակել է մարզիչը:

Head coach of the Armenian national boxing team Davit Torosyan is content with his team’s bronze medal in the World Championship.
“Hovhannes Bachkov performed excellently in the European Championship and became the champion. He appeared in the World Championship a month later without having time for rest. Bachkov fought perfectly in Hamburg, defeating some strong athletes. Unfortunately, he lost to Cuban boxer, one of the strongest during this World Championship. We are content with Hovhannes Bachkov’s performance. The Armenian team hasn’t won any medal in the World Championship for a long time, so he deserves appreciation for this victory,” Davit Torosyan told Mediamax Sport.
He noted that Karen Tonakanyan also from the Armenian team performed satisfactory. He won a fight, but then lost to the athlete, who became the silver medalist.
“I am happy that we have recently incorporated modern training model in our work. We have registered successes and we will try to do even more,” the coach said.