Աբրահամը Լոնդոնում է ու պատրաստվում է հուլիսի 15-ի մենամարտին
Հուլիսին 15-ին Արթուր Աբրահամը Լոնդոնի «Ուեմբլի» արենայում մենամարտելու է Քրիս Յուբենկ կրտսերի հետ: Հայ բռնցքամարտիկն արդեն մրցավայրում է ու այնտեղ է պատրաստվելու դիմակայությանը:
Բռնցքամարտիկները  պայքարելու են IBO վարկածով աշխարհի չեմպիոնի տիտղոսի համար:
Այդ մենամարտի հաղթողն իրավունք է ստանալու մասնակցելու Մուհամեդ Ալիին նվիրված մրցաշարին, որի սուպեր միջին քաշային կարգում հանդես են գալու նաեւ WBA-ի չեմպիոն Ջորջ Գրոուվսը, Կալլում Սմիթը, Էրիկ Սքոգլունդը, Ջեյմի Կոքսը ու Ռոբ Բրանտը: Աբրահամ-Յուբենկ զույգի հաղթողը հանդիպելու է Ավնի Յիլդիրիմին:
«Ես շատ եմ ցանկանում կրկին չեմպիոնական մենամարտեր անցկացնել, դրա համար առաջիկա հանդիպումս չափազանց կարեւոր է: Եթե ամեն ինչ լավ ընթանա, ապա կկարողանամ կրկին գոտի նվաճել»,- ավելի վաղ խոստովանել էր բռնցքամարտիկը:

Abraham training in London for 15 July fight
Arthur Abraham will fight with Chris Eubank Jr. at Wembley Arena in London on July 15. The Armenian boxer is already in the city, preparing for the upcoming fight.
Abraham and Eubank Jr. will be competing for the IBO super middleweight title.
The winner of the 15 July fight will qualify for the Ali Trophy. The competition already features prominent athletes such as WBA Super Champion George Groves, Callum Smith, Erik Skoglund, Jamie Cox, and Rob Brant. The winner of Abraham-Eubank fight will compete with Avni Yildirim.
“I am still committed to holding championship fights, so the upcoming event is really significant for me. I will be able to win another belt if everything goes well,” Abraham stated earlier this month.